Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

E3 2019 - konferencje: start, rozpiska, harmonogram

Co wiemy o tegorocznej odsłonie targów.

Electronic Entertainment Expo (w skrócie E3) to największa wystawa dotycząca elektronicznej rozrywki - zarówno gier, jak i sprzętu. Impreza za każdym razem przyciąga tysiące uczestników.

Święto graczy elektryzuje nie tylko widzów na miejscu, ale też miliony osób w domowym zaciszu oglądających konferencje największych wydawców. Tegoroczna odsłona E3 była nieco specyficzna, bo zabrakło jednego z głównych uczestników - Sony, ale i tak pojawiło się kilka niespodzianek.

Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o E3 2019 w jednym artykule. Znajdziesz tutaj uczestników targów, a także informacje o konferencjach i najważniejszych zapowiedziach.

Electronic Arts

Nieformalny start tegorocznego E3, czyli EA Play, odbyło się zgodnie z zapowiedzianym wcześniej harmonogramem - bez żadnych niespodzianek. Na początku zobaczyliśmy gameplay ze Star Wars Jedi: Fallen Order, a także plany rozwoju Apex Legends i Battlefield 5.

Część sportowa należała do FIFA 20 (choć bez prezentacji rozgrywki) oraz Madden NFL 20. Na koniec pokaz dodatku Wyspiarskie Życie do The Sims 4 i krótka zapowiedź kolejnego rozszerzenia.


Microsoft

Najistotniejszymi punktami konferencji Microsoftu było ujawnienie pierwszych informacji o nowej generacji sprzętowej koncernu - projekcie Scarlett - oraz data premiery Cyberpunk 2077 i zwiastun gry, który zdradził, że w produkcji zagra Keanu Reeves.

Do tego nowe zwiastuny Gears 5, Halo: Infinite, Dying Light 2 i wielu projektów niezależnych. Nie wspomniano natomiast o restarcie serii Fable, który według nieoficjalnych informacji miał się na konferencji pojawić.


Bethesda

Amerykański wydawca, zgodnie z oczekiwaniami, zaprezentował fragmenty rozgrywki z Wolfenstein: Youngblood i Doom Eternal, w szczególności koncentrując się na drugim tytule.

Nie zabrakło też nowego projektu twórców Dishonored - Deathloop - i szczegółów najbliższych, dużych aktualizacji Fallout 76, The Elder Scrolls: Blades i The Elder Scrolls Online.


Ubisoft

Potwierdziły się nieoficjalne informacje - Watch Dogs Legion to nowa odsłona cyklu, którą na konferencji zobaczyliśmy w akcji. Ubisoft zapowiedział też Rainbow Six Quarantine, czyli kooperacyjną strzelankę z zombie.

Ponadto kolejne szczegóły o Ghost Recon Breakpoint i zapowiedź Uplay+, czyli usługi na wzór GamePass Microsoftu, gwarantującej dostęp do biblioteki gier i tytułów na premierę.


Square Enix

Data premiery Final Fantasy 7 Remake, oraz zwiastun Marvel's Avengers to najważniejsze punkty pokazu Square Enix. Zaprezentowano też bardzo dużo zwiastunów mniejszych projektów - w tym Outriders polskiego studia People Can Fly.

W akcji zobaczyliśmy między innymi Dragon Quest Builders 2, Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered Edition i Kingdom Hearts 3 Re:Mind, czyli dodatek do gry.


Pozostałe

Zostało jeszcze trzech uczestników E3 2019 - nieco mniej istotnych niż pozostali, dlatego postanowiliśmy wspomnieć o nich w osobnym punkcie.

PC Gaming Show - tradycyjnie zobaczyliśmy dużo mniejszych gier niezależnych studiów, ale też pierwszy gameplay z Vampire: The Masquerade Bloodlines 2.

Nintendo - najważniejsze informacje to Wiedźmin 3 na Switchu, a także data premiery remake'u The Legend of Zelda: Link's Awakening i nowego Animal Crossing. Zobaczyliśmy też gameplay z Luigi's Mansion 3 i zapowiedź kolejnej części The Legend of Zelda.

Devolver Digital - podczas jak zwykle humorystycznego i nietypowego pokazu zaprezentowano między innymi kolorowe Fall Guys, horror Carrion, a także dodatek do The Messenger.


Sony zabrakło na E3 2019

Po raz pierwszy w historii targów, japoński koncern nie pojawił się na E3. Nie zobaczyliśmy więc The Last of Us 2, Ghost of Tsushima, Death Stranding i innych projektów wydawcy.

- W dobie Internetu, dziennikarzy i dostępu do faktów 24 godziny i 7 dni w tygodniu E3 straciło swoją moc - powiedział szef Sony Worldwide Studios, Shawn Layden, tłumacząc odważną decyzję.

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze