Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dźwięki Child of Light

Nowy dziennik deweloperski od projektantów z Ubisoft Montreal.

Przedstawiciele Ubisoft Montreal opublikowali nowy materiał wideo związany z muzyką i udźwiękowieniem gry Child of Light.

Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Béatrice „Cœur de pirate” Martin, pianistka i piosenkarka z Montrealu.

- Pamiętam, że kiedy zwrócili się o pomoc, nie mieli jeszcze dużo materiału. Miałem więc dużą swobodę. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam grafiki, po prostu byłam zachwycona - opowiada wokalistka. - Wyglądało to cudownie, było pięknie wykonane, z całości biła niesamowita głębia. Od razu poczułam, że chcę nad tym pracować.

Patrick Plourde, dyrektor kreatywny projektu, zaznaczył, że muzyka ma wprowadzić atmosferę intymności i nostalgii podczas eksploracji. W trakcie walk z bossami oprawa muzyczna pomoże graczom poczuć energię i znaczenie wydarzenia.

- Starcia z bossami są o wiele bardziej intensywne, musieliśmy zamówić orkiestrę symfoniczną, by zajęli się takimi potyczkami - podkreśliła Martin.

Deweloperzy współpracowali też z Cirque du Soleil - kanadyjską firmą rozrywkową założoną w latach osiemdziesiątych, zajmującą się organizowaniem występów teatralnych i cyrkowych. Miało to pomóc podkreślić teatralność gry.

Child of Light zadebiutuje 30 kwietnia. Na PlayStation 3, PS4 i PC będzie dostępne w wersjach pudełkowych i cyfrowych. Pozostałe platformy docelowe to Xbox 360, Xbox One i Wii U - ich posiadacze otrzymają wyłącznie wydanie cyfrowe.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze