Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dzisiaj startuje YouTube Gaming

Konkurencja dla serwisu Twitch.

Jeszcze dzisiaj zadebiutuje serwis YouTube Gaming, przeznaczony do transmitowania treści związanych z grami wideo.

Google próbowało podobno kupić Twitch, ale wygrał Amazon

Jak donosi serwis ArsTechnica, oficjalna strona internetowa oraz mobilny program towarzyszące powinny zadebiutować wkrótce (aplikacja tylko w USA i UK).

Całość ma działać podobnie jak Twitch: użytkownicy będą mogli oglądać tysiące „kanałów” z rozgrywką transmitowaną przez inne osoby, a także wyszukiwać interesujące tytuły.

Jedną z interesujących innowacji będzie tryb „DVR”, automatycznie doczytujący cztery ostatnie godziny transmisji, by umożliwić przewijanie w dowolnym momencie.

YouTube Gaming ma zapobiec przypadkowemu wyszukiwaniu zawartości niezwiązanej z elektroniczną rozgrywką. Ulepszy też system subskrypcji oraz powiadomień. Wprowadzony zostanie nowy system rekomendacji kanałów i materiałów.

YouTube umożliwia już streamowanie, ale nowy system będzie jednak skupiał się na grach wideo. Umożliwi transmisję wysokiej jakości, przy 60 klatkach na sekundę. Transmisja będzie następnie automatycznie przekształcana w film.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze