Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dziennik deweloperski twórców Just Cause 3 opowiada o świecie gry

Tysiąc kilometrów kwadratowych.

Deweloperzy z Avalanche Studios opublikowali kolejny dziennik deweloperski dla gry akcji Just Cause 3, opowiadając o przygotowanym dla produkcji otwartym świecie.

Widoki w sam raz na grudzień

- Dla wielu ludzi rozmiar to dopiero początek - zaczyna nieco filozoficznie reżyser Roland Lesterlin. - Kiedyś byliśmy zdecydowanie więksi od całej reszty. Ostatnio światy się powiększyły, ale wydaje mi się, że nadal mamy jedną z największych map w historii.

Świat przygotowany na potrzeby Just Cause 3 ma mieć tysiąc kilometrów kwadratowych. Główny bohater - Rico Rodriguez - opuszcza Agencję i wraca na rodzinną wysepkę, Medici. Okazuje się, że lokacja opanowana jest przez dyktatora - generała Di Ravello - marzącego o podbiciu całego świata.

- W grze są trzy regiony. Pierwszy z nich to mieszanka bogatych i biednych miasteczek. Jest tam też najwięcej rolnictwa - dodaje dyrektor artystyczny Zach Schläppi.

- Region drugi zawiera więcej baz wojskowych i bardzo ubogich osad rybackich. Trochę starych ruin, mnóstwo ukrytych baz rebeliantów. W regionie trzecim znajduje się więcej lasów i skał.

Just Cause 3 ukaże się 1 grudnia na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Krótka przerwa? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze