Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dynasty Warriors 9 debiutuje na początku przyszłego roku

Jest też nowy trailer.

Dynamiczna gra akcji Dynasty Warriors 9 zadebiutuje na początku przyszłego roku na PC, PS4 oraz Xbox One - ogłoszono podczas konferencji Sony przed targami Tokyo Game Show.

W związku z debiutem, w Japonii ukaże się także specjalny model PlayStation 4.

Jest i łucznik

Dynasty Warriors 9 stanowi gruntowne przeprojektowanie założeń znanej serii - po raz pierwszy w historii cyklu zwiedzamy otwarty świat. Gracze nie wykonują już misji w zamkniętych etapach, ale w lokacjach umożliwiających dosyć swobodną eksplorację.

W poprzednich zapowiedziach zapewniano, że odwiedzimy „gęste lasy cedrowe, bambusy regionu Chengdu, na Wielkim Murze kończąc”.

Do tego mniejsze potyczki, „specjalne misje poboczne” oraz większe bitwy, oferujące większą swobodę wyboru, ponieważ w dowolnym momencie możemy odejść od głównej linii fabularnej.

Poniżej nowy trailer, prezentujący znacznie ulepszoną oprawę graficzną, przeróżne lokacje oraz - oczywiście - mniejsze i większe potyczki oraz latające w powietrzu ciała wrogów. Nie martwcie się, są tylko ogłuszeni.

Akcję osadzono za czasów panowania dynastii Han, u zarania epoki Trzech Królestw - okresu, gdy Państwo Środka podzieliło się na trzy mniejsze. Twórcy mają w planach także cykl dnia i nocy oraz system zmieniających się efektów pogodowych.

Podstawowe założenia rozgrywki nie ulegną oczywiście zmianie. Produkcja nadal kładzie nacisk na potyczki wieloma przeciwnikami - jednocześnie na ekranie może znaleźć się nawet kilka tysięcy wrogów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze