Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 3 już w planach Techlandu. Twórcy chcą silniejszej postaci na start

Deweloper o potencjalnej kontynuacji.

Wydaje się, że dopiero co zadebiutowało Dying Light 2, a Techland już wspomina o kontynuacji. Tymon Smektała - główny projektant drugiej części cyklu - powiedział w wywiadzie o poprawkach, jakie deweloperzy chcieliby nanieść w następnej odsłonie.

- Jeśli zrobimy Dying Light 3 to chciałbym, aby główny bohater zaczynał z lepszymi i silniejszymi umiejętnościami bazowymi - stwierdził deweloper w rozmowie z serwisem VGC.

- W Dying Light 2 zastosowaliśmy to samo rozwiązanie, co w pierwszej części. Początkowo postać jest słaba, aby z czasem rozwijać się coraz bardziej - wyjaśnia Smektała. - Myślę więc, że w trzeciej odsłonie - o ile się to uda - gracz zacznie z większą liczbą bazowych zdolności i możliwości.

Smektała przyznał również, że poprawki chce nanieść „po spojrzeniu na Dying Light 2 z perspektywy trzech miesięcy po premierze”.

Warto jednak zaznaczyć, że na potencjalną kontynuację strzelanki jeszcze trochę poczekamy. Techland ma ambitne plany odnośnie rozwoju ostatniej odsłony cyklu. Według zapowiedzi, tytuł będzie wspierany nową zawartością przez pięć lat po premierze.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze