Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 z zabezpieczeniem Denuvo

Gracze zaniepokojeni wpływem na wydajność.

Techland ogłosił, że Dying Light 2 wersji PC skorzysta z krytykowanego przez graczy zabezpieczenia Denuvo.

Wzmiankę o zastosowaniu DRM internauci zauważyli w serwisie SteamDB, który gromadzi informacje pochodzące z bazy platformy Valve. Witryna wskazuje, że obsługę antypirackiego oprogramowania dodano dopiero dzisiaj, 1 lutego, co następnie potwierdzili twórcy.

Integracja Dying Light 2 z Denuvo nie spodobała się części graczy, którzy wyrażają niezadowolenie na forum Reddit. Fani narzekają, że fakt wykorzystania zabezpieczenia ogłoszono dopiero kilka dni przed premierą. Inni obawiają się, że system negatywnie wpłynie na wydajność pozycji.

W Dying Light 2 zmierzymy się nie tylko z zombie

Nie są to bezpodstawne wątpliwości: niektóre testy dowodzą, że DRM rzeczywiście odbija się na działaniu produkcji. Przedstawiciel Techlandu o pseudonimie Uncy na wspomnianym forum zapewnia jednak, że tak nie będzie.

Dying Light 2 powstawało przez siedem lat, w tym czasie ponad piętnaście tysięcy ludzi zainwestowało swój czas i talent w stworzenie gry. Aby chronić wysiłki całego zespołu przed piractwem, od którego ucierpieliśmy przy premierze pierwszej części, zaimplementowaliśmy Denuuvo, przynajmniej na okres debiutu” - pisze na Reddicie.

To rozwiązanie, które jest dzisiaj używane w wielu tytułach AAA. Jako gracze rozumiemy wasze obawy i chcemy zapewnić, że DRM nie pogorszy doznań z rozgrywki. Wciąż wkładamy dodatkowe zasoby w testowanie produkcji i na obecnym etapie nie widzimy znacznego wpływu na wydajność. Będziemy aktywnie przeglądać opinie w momencie premiery” - dodaje.

Dying Light 2 ukaże się 4 lutego na PC i konsolach.

Zobacz także: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze