Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 - Witamy na pokładzie: okręt SP

Siedziba Stróżów Prawa, Juan, kolekcjonowanie dzieł sztuki.

Witamy na pokładzie to czternaste w kolejności zadanie główne w Dying Light 2. W jego trakcie dotrzesz na i zwiedzisz olbrzymi okręt-bazę Stróżów Prawa, a także poszukasz zapomnianych dzieł sztuki dla ekscentrycznego kolekcjonera.


Na tej stronie:


Zgłoś się w siedzibie stróżów prawa, zgłoś się do dyspozytorki

Jak tylko odzyskasz kontrolę nad postacią po poprzedniej misji, udaj się w stronę znacznika misji. Twoim celem jest olbrzymi okręt-baza SP (1), który widać z dużej odległości. Po wejściu na teren bazy udaj się do Barta, na którym wisi znacznik misji, by rozpocząć rozmowę.

Po rozmowie z żołnierzem SP przejdź w głąb bazy i porozmawiaj z dyspozytorką Meyer, której lokalizację wskazuje kolejny znacznik misji. W trakcie rozmowy odblokuje się zadanie poboczne Aitor, którego możesz w tym momencie się podjąć.

Skorzystaj z usług tutejszej handlarki (2), by nabyć nowy ekwipunek, a następnie udaj się za kolejnym znacznikiem, by porozmawiać z Jackiem Mattem, którego znasz z poprzedniej misji. Po dość długiej rozmowie ponownie udaj się do dyspozytorki Meyer - w trakcie konwersacji otrzymasz od niej latarkę UV, bardzo przydatny gadżet do radzenia sobie z zarażonymi.


Dowiedz się czegoś o zamówionych lampach UV, porozmawiaj z Lawan

Po rozmowie idź za znacznikiem misji na niższe piętro, a następnie wejdź do oznaczonego pomieszczenia. W trakcie rozmowy z Noelle dowiesz się, że musisz odnaleźć Juana Reinera.

W tym celu wróć do Rybiego Oka. W jednej z łóż znajdziesz Juana (3), z którym musisz porozmawiać. Niezależnie od wybranych przez ciebie opcji dialogowych, nie będzie on chciał ci pomóc.

Gdy zakończysz konwersację, przez radio odezwie się do ciebie Lawan i poprosi, byś do niej zajrzał. Podążaj za znacznikami, wyjdź z baru i wejdź do domu bohaterki, gdzie czeka cię krótka wymiana zdań.


Dostań się do mieszkania kolekcjonera

Udaj się do wskazanego przez znacznik budynku. Nie dasz rady wejść od razu na jego szczyt - dostań się na najwyżej ulokowany balkon (4). Dróg jest kilka - możesz wspinać się po konstrukcji budynku, wykorzystać paralotnię bądź ustawionego obok żurawia.

Wbiegnij do budynku, zeskocz na niższy poziom i wejdź do windy (5). Obróć kamerę do góry i wdrapuj się po konstrukcji szybu, aż dotrzesz na samą górę.

Wyjdź na balkon, obróć się w lewo i wejdź na górę (6). Trafisz tym samym do mieszkania kolekcjonera.

Pozbieraj tutejsze przedmioty, a następnie zbadaj ścianę (7) po prawej stronie. Następnie wdrap się na wyższe piętro (8).

Zbadaj leżącą na szafce notkę (9), a następnie znajdujący się po drugiej stronie telefon (10). Przed dalszą drogą pozbieraj tutejsze przedmioty.

Otwórz teraz przy pomocy wytrycha drzwi (11) na końcu korytarza. Wdrap się po drabinie na dach i wejdź w interakcję z ciałem (12) przy krawędzi dachu. Po krótkiej rozmowie z Lawan podnieś leżący obok ciała alkohol (wskaże go znacznik misji).


Opcjonalne - Pójdź na imprezę z okazji urodzin Daniora

Odblokujesz poboczny cel, by wziąć udział w urodzinach Daniora, jednego z tutejszych bohaterów. Jeśli chcesz, możesz udać się na dach Rybiego Oka (wskazuje na niego znacznik misji 2) i porozmawiać pierw z Daniorem, a potem z Lawan (13).

Czeka cię tutaj gra polegająca na wybieraniu opcji dialogowych dotyczących przeszłości Aidena, Rowe'a i Lawan. Po wybraniu kilku opcji dialogowych Lawan opuści jednak towarzystwo. By zakończyć ten wątek, ponownie pogadaj z Daniorem.


Porozmawiaj ponownie z Juanem

Wróć teraz do Juana na okręcie SP - tam gdzie rozmawiałeś z Noelle. Wyraź chęć napicia się wraz z Juanem, a na koniec rozmowy będziesz musiał wybrać, z kim przystaniesz (14) - czy wspomożesz Juana czy SP. Na potrzeby tej strony wybraliśmy opcję drugą - Zostanę z Mattem.

Po krótkiej wymianie zdań misja ta dobiegnie końca, a ty odblokujesz kolejne zadanie główne.

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - Obserwatorium: bazy danych GRE

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze