Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 - szybka podróż i metro

Jak odblokować i korzystać.

Mimo że system szybkiej podróży nie jest dostępny od początku w Dying Light 2, to odblokowuje się później, pozwalając łatwo i szybko przemieszczać się między różnymi lokacjami oraz stacjami metra.


Na tej stronie:


Kiedy odblokowuje się szybka podróż

Szybka podroż jest dostępna dopiero od momentu wzięcia udziału w zadaniu głównym Nowy dom. To misja, w której Lawan przeprowadza cię do Central Loop, a więc drugiej dużej lokacji w grze.

O odblokowaniu szybkiej podróży poinformuje cię napis na ekranie:


Korzystanie z szybkiej podroży

Szybka podroż pozwala przemieszczać się pomiędzy aktywnymi stacjami metra, a także dużymi osadami na mapie.

Punkty, do których możesz się przenieść, mają przy ikonie niewielkie strzałki. Wystarczy wskazać ikonę i przytrzymać przycisk widoczny na ekranie.

  • „Teleport” możesz wykonać z dowolnego miejsca mapy - nie musisz się udawać do metra
  • Jest jednak możliwość wykonania szybkiej podróży bezpośrednio z metra - wchodząc do niego i korzystając ze znajdującego się tam terminala

Metro - odblokowanie stacji

Niektóre stacje metra są opanowane przez zombie lub bandytów - musisz je zabezpieczyć i aktywować, zanim będziesz mógł z nich korzystać.

Zablokowane stacje metra są oznaczone na mapie i interfejsie białą ikoną metra (1) - kiedy ją odblokujesz, zmieni się na zieloną. Przy ikonie zablokowanego metra możesz też znaleźć księżyc - oznacza to oczywiście, że jest to aktywność nocna, więc lepiej wybrać się tam po zmroku, gdy jest mniej przeciwników.

Twoim zadaniem na stacji metra będzie włączenie zasilania. Przełącznik (2) jest oznaczony czerwoną kropką - właśnie tam musisz się udać.

Czasami na stacjach będzie brakowało prądu i skorzystanie z głównego przełącznika nie wystarczy. W takim przypadku będziesz jeszcze musiał aktywować zapasowe generatory (3), również oznaczone na interfejsie czerwonymi kropkami.

Następnie: Dying Light 2 - zmysł przetrwania, skanowanie terenu

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - jak zapisać i wczytać grę

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze