Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 - sprint, szybki bieg

Zdolności Pęd i Zryw, szybkie przemieszczanie się.

Sprint to mechanika, którą można spotkać dziś w niemal każdej grze akcji. Nie inaczej jest w przypadku Dying Light 2, choć by móc szybko biegać, musisz wpierw odblokować stosowną zdolność. Z tej strony dowiesz się co dokładnie zrobić.

By móc korzystać ze sprintu, potrzebujesz konkretnej umiejętności parkourowej. Chodzi w tym wypadku o Pęd (1).

Za jej sprawą, przytrzymując klawisz Shift (wciśnięcie lewego analoga) możesz zyskać krótkotrwałe przyspieszenie. Zużywa to część paska wytrzymałości, jednak świetnie sprawdza się wtedy, gdy musisz wykonać dłuższy skok - w czasie pędu postać wybija się znacznie dalej, przez co możesz nawet przeskoczyć kilkadziesiąt metrów.

Niejako ulepszeniem tej zdolności jest Zryw (2). Działa na tej samej zasadzie co Pęd, jednak sprint utrzymuje się tak długo, jak twoja postać ma wytrzymałość - każda sekunda korzystania z tej zdolności zużywa jej określoną ilość. Gdy pasek się wyczerpie, Zryw przestaje działać.

Pęd jest jedną ze zdolności, które warto odblokować możliwie najszybciej. Znacząco ułatwia przemieszczanie się - szczególnie po dotarciu do Central Loop. Jeśli odpowiednio ją wykorzystasz, możesz dostać się w miejsca, które normalnie pozostałyby niedostępne lub wymagałyby wykorzystania innego narzędzia.

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - jak zrobić wślizg

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze