Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 - oceny i recenzje w mediach

Mieszane opinie.

Dying Light 2 trafi do sprzedaży 4 lutego, ale już teraz możemy przyjrzeć się pierwszym recenzjom najnowszej produkcji Techlandu.

Tytuł zbiera na zagranicznych portalach głównie dobre i bardzo dobre noty, chociaż niektórzy recenzenci uważają grę za przeciętną. W serwisie agregującym Metacritic produkcja osiągnęła wyniki:

  • PS5: 78/100 na bazie 24 recenzji;
  • Xbox Series X/S: 77/100 na bazie 18 recenzji;
  • PC: 78/100 na bazie 20 recenzji;

Brakuje jednak opinii dziennikarzy o wydaniach na platformy poprzedniej generacji. Przykładowe noty z branżowych portali przedstawiają się następująco:

Recenzenci chwalą przede wszystkim charakterystyczną mechanikę parkouru, która w Dying Light 2 została znacznie poprawiona w porównaniu do oryginału z 2015 roku. Według dziennikarzy, elementy platformowe przypominają swobodę poruszania się z pierwszych odsłon Assassin's Creed.

Testerzy chwalą również system walki, dający graczowi swobodę eksterminacji żywych trupów według własnych upodobań. Wielokrotnie pada określenie „plac zabaw z zombie”. Warto dodać, że wielu recenzentów pokłada duże oczekiwania w przyszłych DLC - podstawowa wersja Dying Light 2 stanowi „solidny fundament” dla dalszego rozwoju.

Natomiast często krytykowanym aspektem DL2 jest fabuła. Dziennikarze uważają, że historia jest sztampowa, przewidywalna, a podejmowane wybory nie mają dużego wpływu na świat gry. Interesujące jest spojrzenie na rolę zombie - wraz z rozwojem fabuły, przestają być głównym zagrożeniem, a stają się swego rodzaju elementem tła.

Pod względem technicznym, wydanie PC cierpi na problemy z optymalizacją. Nawet na mocnym sprzęcie gra potrafi w centrum miasta zwolnić do około 20 klatek na sekundę. Zdarzają się też problemy z detekcją kolizji otoczenia i sporadyczne awarie aplikacji. Niemniej, tytuł już teraz jest intensywnie łatany i z każdą aktualizacją jest podobno coraz lepiej.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze