Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 - Nowy dom: Lawan, stacja elektryczna

Niszczenie dział, Rybie Oko.

Nowy dom to jedenasta misja główna w Dying Light 2 i pierwsza, która rozgrywa się w Central Loop. W jej trakcie lepiej poznasz Lawan, którą spotkałeś podczas poprzedniego zadania, aktywujesz także pierwszą stację elektryczną.


Na tej stronie:


Podążaj za Lawan

Na początku misji kieruj się za Lawan, w stronę kolejnych znaczników. Po drodze natrafisz na skrzynię (1), z której zbierzesz inhibitor.

Po scenie przerywnikowej wejdź w interakcję z hakiem w windzie, by wyjechać na górę. Po długiej rozmowie z Lawan otrzymasz paralotnię, a także krótkie wprowadzenie jak korzystać z tego przedmiotu.

Zeskocz z budynku i aktywuj paralotnię, a następnie kieruj się w stronę znacznika misji. Wyląduj koło Lawan i z nią porozmawiaj. Następnie ponownie zeskocz z budynku i otwórz paralotnię. W trakcie lotu skieruj się nad szyby wentylacyjne (2) - przelecenie nad nimi podniesie cię do góry i odnowi pasek wytrzymałości.

Podążaj cały czas za Lawan, by aktywować finałową rozmowę i odblokować nowy cel tej misji.


Aktywuj podstację elektryczną, dostań się do budynku

Udaj się na oznaczony teren i wejdź w interakcję z drzwiami, na które wskazuje znacznik misji. Po chwili pojawi się grupa SP. Po krótkiej rozmowie czeka cię walka z niewielkim oddziałem renegatów. Załatw ich i porozmawiaj z jednym z żołnierzy SP (3).

Obróć kamerę w lewo, wbiegnij na platformę (4), a z niej przeskocz wyżej (5), na metalową konstrukcję.

Przejdź teraz na drugi koniec konstrukcji i przeskocz na platformę zawieszoną przy budynku (6). Obróć teraz kamerę w górę i wdrap się na żółtą rurę (7).

Przejdź po niej w prawą stronę, zeskocz na nową platformę (8), a z niej skocz i złap się kolejnej żółtej rury (9).

Podciągnij się trochę do góry, obróć kamerę w prawo i przeskocz na kolejną platformę (10). Z tego miejsca możesz przejść przez okno, by dostać się do budynku.

W tym miejscu musisz aktywować kilka terminali, by przywrócić zasilanie na stacji. Zeskocz na parter i wejdź w interakcję z zielonym terminalem 1 (11). Obróć się o 180 stopni i idź do czerwonego terminala 1 (12). Wejdź z nim w interakcję, by podpiąć kabel.

Zejdź teraz do podziemi i wejdź w interakcję z zielonym terminalem 3 (13). Przejdź na drugą stronę pomieszczenia i wbiegnij do szybu windy (14).

Wdrap się na górę i przeskocz do wyjścia, gdzie znajdziesz czerwony terminal 3 (15). Aktywuj go, by podpiąć kabel.

Wyjdź na drugie piętro i wejdź w interakcję z zielonym terminalem 2 (16). Złap kabel, przejdź przez dziurę w ścianie na lewo od ciebie i wskocz na linę (17), by przedostać się na drugą stronę. Tam, na końcu korytarza, znajdziesz czerwony terminal 2 (18).

Po podpięciu wszystkich trzech kabli skieruj się do windy (19), na którą wskazuje znacznik misji i wykorzystaj ją, by wyjechać na górę. W pomieszczeniu kontrolnym wejdź w interakcję z komputerem, by przywrócić zasilanie. Po wszystkim będziesz musiał zdecydować, kto przejmie kontrolę nad tym obiektem - tak jak podczas misji Wieża ciśnień.


Spotkaj się z Lawan w Rybim Oku

Wyjdź ze stacji przez to samo okno, którym tutaj wszedłeś i skieruj się w stronę znacznika misji. Wejdź do baru, a następnie porozmawiaj z barmanem (20), by pojawiła się Lawan. Czeka cię tutaj seria rozmów z różnymi postaciami, po których przyjdzie ci bronić baru.


Obroń Rybie Oko, unieszkodliw działa

Wyjdź na zewnątrz i pokonaj grupę renegatów. Poczekaj, aż ich uwagę zajmą inni ocalali i atakuj ich w plecy - w ten sposób zmniejszysz szansę na odniesienie obrażeń.

Po chwili pojawi się pierwsze działo do zniszczenia, umieszczone na sąsiadującym budynku. Możesz dostać się tam na kilka sposób - na przykład za pomocą linki (21) rozciągniętej pomiędzy Rybim Okiem, a wspomnianym budynkiem.

Wybij obstawę działa (22), a następnie wejdź z nim w interakcję, by je unieszkodliwić. Pamiętaj, by zdążyć przed limitem czasu (23) - inaczej misja zakończy się niepowodzeniem.

Wróć teraz w okolice Rybiego Oka i eliminuj kolejnych renegatów. Po chwili otrzymasz informacje o drugim dziale do zniszczenia. Wykorzystaj szyb wentylacyjny (24) na zachód od ciebie, by szybko dostać się do działa.

Rozpraw się z obstawą renegatów i zniszcz wskazany obiekt przed upływem czasu. Teraz czas na zniszczenie ostatniego działa. Obróć się w stronę zachodnią, wdrap na konstrukcje i wykorzystaj tutejszy szyb wentylacyjny (25), by wznieść się w powietrze.

Obróć kamerę w stronę oznaczonego budynku i do niego doleć. Nie uda ci się dotrzeć na dach, jednak możesz wykorzystać czerwone elementy ścian (26), by szybko wspiąć się na górę.

Gdy uporasz się z trzecim, ostatnim działem, wróć do Rybiego Oka i pomóż Lawan. Aktywuje to rozmowę, po której ukończysz to zadanie i odblokujesz kolejne.

Następnie: Dying Light 2 - Rozkazy: posterunek SP, Rowe

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - Czas na Waltza: fabryka aut Dynamo

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze