Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 - Nocni biegacze: walka z Hakonem

Podsłuchiwanie rozmów, spotkanie z dawnym towarzyszem.

Nocni biegacze to dwudziesta misja główna w Dying Light 2. W trakcie tego zadania podsłuchasz rozmowę renegatów i będziesz miał okazję zadecydować o losach jednej z kluczowych postaci.


Na tej stronie:


Spotkaj się z Frankiem w Rybim Oku

Na początku misji skieruj się do znanego ci już Rybiego Oka, by spotkać się z Frankiem. Podczas rozmowy podsłuchacie komunikujących się ze sobą renegatów. Zanim udasz się do kolejnego celu, zajrzyj do tutejszego handlarza i rzemieślnika. Wyposaż się w nowe przedmioty, gdyż w trakcie tej misji czeka cię mnóstwo walk.


Udaj się do anteny wojskowej

Udaj się do wskazanego przez znacznik misji budynku. Jeśli jesteś na poziomie ulicy, możesz wykorzystać mechanizm (1), by szybko dostać się na górę, a następnie wdrap się na platformę (2), by rozpocząć wspinaczkę.

Tutaj czeka cię długa wyprawa na górę, podczas której musisz wykorzystywać punkty zaczepowe (3) dla haka, który odblokowałeś w misji Audycja. Gdy wdrapiesz się na kilka kolejnych platform i dotrzesz do końca trasy, odwróć się i wykorzystaj kolejny punkt zaczepowy (4), by kontynuować wspinaczkę.

Po chwili dotrzesz do niewielkiego mieszkania. Wejdź do środka i zbierz inhibitor ze skrzyni (5) stojącej za ścianą, a następnie kontynuuj trasę na górę.

Trafisz do kolejnego, tym razem większego pomieszczenia. Przejdź przez nie i wskocz do windy (6). Jeśli nie chcesz walczyć z zarażonymi, po prostu przekradnij się obok nich.

Gdy znajdziesz się w windzie, kieruj się do góry. Wskocz na żółte deski (7), wdrap się na samą górę, odwróć kamerę do tyłu i przeskocz na platformę (8). Potem wskocz na kolejne deski i z nich na nową platformę i z niej w lewo, do nowego mieszkania.

Przekradnij się pomiędzy zarażonymi i wybiegnij na zewnątrz, gdzie czeka cię dalszy etap wspinaczki na górę. Po kilku minutach dotrzesz na szczyt budynku i do podstawy anteny.


Włącz antenę

Przejdź do stojącego po lewej stronie słupa. Zwróć uwagę na ruchome elementy (9) zabarwione na żółto. Wskocz na jeden z nich, poczekaj, aż odpowiednio się ustawi i wdrap się na platformę (10).

Obróć się w prawo i wykorzystaj zaczep (11) na belce nad twoją głową, by przeskoczyć na drugą stronę. Następnie wskocz na linkę (12) na lewo od ciebie i przedostań się na drugi koniec.

Ustaw teraz kamerę do góry. Wskocz na ruchomą belkę (13), poczekaj, aż ta wyżej (14) trochę się odsunie i na nią przeskocz. Z tej wyższej belki z kolei wejdź na platformę (15).

Ponownie ustaw kamerę do góry i wykorzystaj zaczep (16), by przedostać się na drugą stronę. Teraz zostało ci już tylko wejść na samą górę - zasada jest ta sama, co wcześniej - i wejść w interakcję ze skrzynką anteny. Potem aktywuj tę obok, by ustawić częstotliwość i podsłuchać rozmowę.


Udaj się do drugiej anteny

Zeskocz teraz z wieży i wykorzystaj wysokość, by dostać się do drugiej anteny (17). Nie musisz się obawiać - unoszące się powietrze odnowi wytrzymałość twojej postaci.

Jeśli nie dolecisz na drugi budynek, wyląduj obok, przy punkcie handlowym, a następnie wykorzystaj czerwone platformy (18), by dostać się na dach. Załatw znajdujących się tam renegatów, a następnie wejdź w interakcję z oznaczonym panelem, by podsłuchać kolejną rozmowę.


Udaj się do starych biur na Garrison Boulevard

Skieruj się do kolejnego oznaczonego miejsca. Jeśli nie uda ci się dostać bezpośrednio na dach, u podstawy budynku jest mechanizm (19), za pomocą którego łatwo tam dotrzesz. Kieruj się teraz za znacznikiem, do mieszkania na dole, gdzie czeka cię spotkanie i walka z renegatami.

Po wybiciu kilku wrogów uruchomi się krótka scena, po której twój bohater ponownie przemieni się w zarażonego. Rozpraw się z pozostałymi przeciwnikami, by wywołać rozmowę z Frankiem.


Spotkaj się z Hakonem, pokonaj Hakona

Idź do nowego znacznika misji. Wbiegnij do kościoła przez boczne wejście (20). Dojdź do szczytu schodów, a następnie wespnij się na górę (21). Przestaw blokującą przejście deskę, by zainicjować rozmowę z Hakonem.

Jeśli chcesz, by Hakon przeżył to spotkanie, to wybierz tutaj opcję po lewej stronie - Daj spokój Hakon. Wiesz, że to zbyt ważne. Po tym czeka cię małe starcie z renegatami - pamiętaj, o wybiciu tych stojących na górze (22). Po walce udaj się do Hakona na kolejną wymianę zdań.

Czeka cię walka z Hakonem. Jeśli korzystasz z łuku, świetnie sobie z nim poradzi - kilka strzał powinno zbić jego punkty zdrowia poniżej 50%, co zainicjuje kolejną scenę. W przeciwnym wypadku walcz z nim jak z dowolnym renegatem - czekaj, aż zaatakuje, sparuj cios i wyprowadź kontrę.


Poszukaj Hakona w kościele, porozmawiaj z Frankiem w kantynie

Po scenie przerywnikowej załatw kolejną grupę renegatów i wejdź na piętro. Obróć się w stronę balkonu i do niego doskocz, a następnie przejdź przez drzwi z lewej strony (23).

Czeka cię druga runda starcia z Hakonem, jednak nie stanowi ona większego wyzwania. Gdy go załatwisz, spróbuj wyjść z budynku, by zainicjować finalną rozmowę z bohaterem. Jeśli chcesz go ocalić, wybierz opcję Nie walczmy. Gdy pojawi się Lawan, wybierz z kolei opcję Posłuchaj mnie, Lawan. Nie rób tego.

Wybór tych opcji dialogowych - a także wspomnianej wcześniej - pozwoli Hakonowi przeżyć, przez co pojawi się w dalszej części gry. Teraz udaj się do kantyny na finałową rozmowę tej misji, po czym ten etap się zakończy.

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - But: wspomnienia Lawan

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze