Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 - jak biegać po ścianie

Tik-tak i bieganie po pionowych powierzchniach.

Parkour to ważny element Dying Light 2 - sprawne przemieszczanie się jest nie tyle wygodne, czy w sporej części etapów po prostu obowiązkowe. Możesz uprzyjemnić sobie poruszanie się po mieście odblokowując zdolność biegania po ścianach - co wyjaśniamy na niniejszej stronie.

W tym celu potrzebujesz zdolności parkourowej Tik-tak (1). Po jej odblokowaniu wystarczy że wbiegniesz równolegle w ścianę i podskoczysz, a postać automatycznie zacznie po niej biec.

Co więcej, mechanika ta działa także w locie - możesz doskoczyć do ściany, a w momencie kontaktu rozpocznie się bieg.

Drugą zdolnością jest Bieg po ścianie (2), który pozwoli ci po prostu wbiegać do góry, po pionowych ścianach. Jeśli dodatkowo wzmocnisz tę zdolność za pomocą Biegu po ścianie ze skokiem (3), będziesz w stanie wspinać się na powierzchnie, które są kilkukrotnie wyższe od twojej postaci.

Jeśli chcesz korzystać z wyżej wymienionych zdolności, koniecznie zainwestuj także w Kombinację ścienną (4). Za sprawą tej umiejętności możesz łączyć kilka sekwencji biegu jeden po drugim.

Dzięki temu możesz, na przykład, przebiec po poziomej ścianie, następnie odbić w bok i kontynuować bieg po kolejnej powierzchni albo wybić się do góry i wdrapać na przeszkodę. Umiejętności te wymagają co prawda wprawy, jednak umożliwią ci wykonywanie zwariowanych akrobacji i docieranie do miejsc, które są normalnie niedostępne.

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - sprint, szybki bieg

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze

More On Dying Light 2 Stay Human

Najnowsze artykuły