Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 - brak pamięci, spadek FPS, wyłączanie gry

Co zrobić, gdy gra ma wycieki pamięci RAM.

Premiera Dying Light 2 nie obyła się bez problemów. Jednym z nich jest wyciek pamięci RAM - gra zużywa coraz jej większe ilości, co może po krótkim czasie doprowadzić do wyłączenia się jej i wyrzucenia na pulpit. Na tej stronie podpowiadamy, jak temu zaradzić.

Za wszystko - na ten moment - odpowiada jedna z opcji graficznych. By się do niej dostać, otwórz opcje, wejdź do zakładki Grafika (1) i wciśnij klawisz Zaawansowane ustawienia graficzne (2) - domyślnie F.

Wspomniana opcja to tryb renderowania (3). Jeśli masz problemy z wyciekami pamięci RAM, to ustaw tutaj D3D11. Nie będzie działało śledzenie promieni (jeśli z niego korzystasz), ale ogólnie nie wpłynie to na aspekty wizualne.

Na ten moment jest to jedyny sposób, by zmniejszyć zużycie pamięci RAM. Po ustawieniu D3D11 problem powinien zniknąć, a zużycie pamięci powinno być stałe i nie powinno rosnąć w tak szybkim tempie.

Sprawi to też, że znikną wahania w płynności animacji. Jeśli masz ogólnie problem z utrzymaniem płynnej rozgrywki, zajrzyj na stronę ustawienia na PC: więcej FPS gdzie prezentujemy ustawienia graficzne, które w największym stopniu wpływają na ilość FPSów.

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - jak zapisać i wczytać grę

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze