Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dwa nowe statki i system zniszczeń w aktualizacji Star Citizen

Plus konwersja na 64 bity.

Twórcy kosmicznego symulatora Star Citizen opublikowali znaczącą aktualizację gry, oznaczoną numerem 1.1. Łatka wprowadza szereg zmian, a także dwa nowe statki kosmiczne.

Retaliator

Model Retaliator po zakupie (za 275 dolarów) pojawi się tylko w Hangarach graczy, ale już lekki myśliwiec Gladius (90 dolarów) można wykorzystać w akcji, w trybie Arena Commander.

Deweloperzy z Cloud Imperium Games dostosowali grę do możliwości 64-bitowych systemów operacyjnych, wprowadzono także nowy, dynamiczny model uszkodzeń, dostępny początkowo razem z Gladiusem.

Najważniejszą innowacją jest chyba wprowadzenie wirtualnej waluty - REC. Za jej pomocą możemy wynajmować dostęp do statków w Arena Commander, bez wydawania prawdziwych pieniędzy. Użytkownicy dostali na start po 5 tysięcy REC.

Jak informuje serwis Star-Citizen.com.pl, wersja 1.1 wymaga usunięcia i pobrania całego Star Citizen od podstaw, ze względu na przygotowanie nowego instalatora.

Star Citizen to rekordzista w kategorii projektów finansowanych przez społeczność. W oryginalnej kampanii na Kickstarterze w listopadzie 2012 roku zebrano 2,1 mln dolarów, ale do teraz na konta twórców wpłynęło już ponad 75 milionów.

Pełna wersja będzie połączeniem Wing Commander, Privateer i Freelancer. Fabuła inspirowana jest upadkiem Cesarstwa Rzymskiego. Poza kampanią dla pojedynczego gracza dostaniemy możliwość gry wieloosobowej i w kooperacji.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze