Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Duży wyciek informacji o grach Bethesdy. The Elder Scrolls 6, MMO w świecie Star Wars i inne

W planach remastery starszych tytułów.

Pojawiło się sporo nieoficjalnych informacji o planach Bethesdy. Z doniesień wynika, że firma pracuje nie tylko nad The Elder Scrolls 6, ale i MMO w świecie Star Wars.

Źródłem wieści jest youtuber Skullzi, który uchodzi za wiarygodnego leakera - w przeszłości opublikował materiały z wczesnej wersji Starfield. We wpisie na Twitterze podzielił się doniesieniami o różnych projektach rozwijanych przez wydawcę Fallouta.

Internauta przekonuje, że prace nad The Elder Scrolls 6 przebiegają pełną parą, choć sama gra jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju. Bethesda podobno zakłada, że tytuł ukaże się w 2025 lub 2026 roku.

Według Skullziego, w powstającej produkcji dużą rolę odegrają różne stronnictwa. Pojawi się ponoć możliwość zawierania małżeństw i zdradzania partnerów, ale zabraknie znanych ze Skyrima smoków.

Na tym nie koniec. Youtuber twierdzi, że Zenimax Online pracuje nad MMO w świecie „Gwiezdnych wojen”, przy czym projekt miałby bazować głównie na serialu „Mandalorianin”. Warto zaznaczyć, że nieoficjalne informacje o pozycji krążą już od jakiegoś czasu.

Skullzi wspomina też, że wciąż trwają rozmowy na temat ewentualnego rebootu serii Quake. Natomiast inXile Entertainment rzekomo zajmuje się remasterami starszych części Fallout i The Elder Scrolls. Samo studio nie podlega bezpośrednio Bethesdzie, a Microsoftowi, ale wydawca także należy do koncernu z Redmond.

Na liście gier ujawnionych przez internautę jest również tajemnicze Spyteam, za które odpowiadają podobno zespoły firmy z Austin i Montrealu. Niedawno zarejestrowano znak handlowy związany z tytułem. Poza tym rozważana jest ponoć strategia z gatunku 4X - a więc w stylu Galactic Civilization 4 - osadzonej w świecie The Elder Scrolls.

Oczywiście wieści nie są oficjalne, ale większość informacji potwierdził inny znany leaker - założyciel forum XboxEra - Nick Baker o pseudonimie Shpeshal_Nick. Internauta twierdzi, że zweryfikował niemal wszystkie doniesienia, poza wątkiem dotyczącym braku smoków w The Elder Scrolls 6.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze