Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Duża kara finansowa dla osób, które ujawniły informacje o Pokemon Sword i Shield

Chodzi o nieoficjalne szczegóły o grach.

  • Sąd winnym uznał dwie osoby odpowiedzialne za przecieki o Pokemon Sword i Shield
  • Mężczyźni muszą zapłacić po 150 tysięcy dolarów

Z ujawnionych dokumentów procesowych wynika, że dwie osoby, które przedwcześnie ujawniły informacje o Pokemon Sword i Shield, muszą zapłacić duże odszkodowanie.

Jak pisze serwis VGC, wśród ukaranych jest pracownik LSC Communications - firmy, której zlecono wydrukowanie poradnika do wymienionych produkcji. Mężczyzna wykonał zdjęcia kilku stron publikacji, ujawniających nieznane dotychczas szczegóły o grach.

Pokemon Sword i Shield to pierwsze duże odsłony cyklu na Switcha

Następnie fotografie przekazał przyjacielowi, który z kolei opublikował ilustracje na serwerze na platformie Discord. Później jeden z użytkowników grupy rozpowszechnił obrazki w sieci, udostępniając je na innych stronach.

Sąd winnym uznał nie tylko pracownika LSC Communications, ale także wspomnianego internautę. W ramach zawartej ugody każdy z mężczyzn musi zapłacić karę finansową w wysokości 150 tysięcy dolarów. Kwoty pokryją odszkodowanie i koszty procesowe.

Wyrok to efekt działań podjętych przez Pokemon International Company, które w 2019 roku wynajęło detektywów w celu zidentyfikowania osób odpowiedzialnych za przecieki. Rozważano nawet wydanie nakazu platformie Discord i forum 4chan, by pomogli w odnalezieniu sprawców.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze