Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Duża aktualizacja Steama. W grze wyświetlisz notatki, strony WWW i nie tylko

Odświeżono także interfejs.

Valve udostępiło wersję beta najnowszej aktualizacji Steama. Nowa wersja wprowadza gruntownie odświeżony interfejs, ale też dodatkowe funkcje nakładki w grze. Od teraz możemy sprawdzić tam więcej informacji, a wybrane okna - jak notatki czy wewnętrzną przeglądarkę - można „przypiąć” do ekranu i wyświetlać cały czas wewnątrz gry. Wszyscy chętni mogą wypróbować nowe funkcje, włączając dostęp do testów beta w ustawieniach aplikacji.

Nowy pasek narzędzi daje wam dostęp do wszystkiego, czego możecie potrzebować podczas gry - czatu ze znajomymi, widoku postępu osiągnięć, dyskusji, przeglądarki i nie tylko. Domyślanie wybraliśmy parę okien, ale możecie wybrać i spersonalizować elementy zawartości, które chcecie widzieć w swojej nakładce” - czytamy w opisie zmian na blogu Valve.

Jedną z nowości jest okno „Informacje ogólne gry”. Zobaczymy w nim nasz czas gry, zdobyte osiągnięcia, informacje o aktualizacjach czy najwyżej oceniane poradniki społeczności. Nowa funkcja notatek pozwala, jak nazwa wskazuje, zapisywać ważne informacje podczas rozgrywki. Notatki są zapisywane lokalnie w standardowym formacie .rtf, ale synchronizują się pomiędzy wszystkimi naszymi urządzeniami, ale można je też odczytywać offline. Do każdej gry zrobimy osobną bibliotekę notatek.

Odświeżony wygląd „nakładki w grze” (źródło: Valve)

Co więcej, niektóre okna będzie można teraz „przypiąć” do ekranu, aby wyświetlały się bezpośrednio w grze. Użytkownik może regulować m.in. przezroczystość wyświetlanego elementu. Aktualnie funkcja ta ograniczona jest do notatek, poradników, dyskusji i przeglądarki internetowej, w tym odtwarzania filmów - aby na przykład podczas przechodzenia gry wyświetlić sobie wideoporadnik.

Odświeżeniu uległ też cały interfejs aplikacji Steam, który jest teraz wyraźnie „płaski”, podążając za aktualnymi trendami. Oprócz zmian kosmetycznych, poprawiono także działanie powiadomień. Informację o nowych alertach otrzymujemy tylko, gdy pojawiają się zupełnie nowe informacje, a dodatkowo samo menu wyświetla więcej danych. Przebudowano też menedżer zrzutów ekranu, który pozwoli łatwiej zarządzać naszymi screenshotami.

Notatki „przypięte” do ekranu (źródło: Valve)

Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze