Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Duża aktualizacja Forza Horizon 5 rozbuduje kampanię fabularną i multiplayer

Mnóstwo nowości.

Twórcy Forza Horizon 5 podzielili się szczegółami o kolejnej dużej aktualizacji gry. W planach kolejny wątek fabularny i nowości w trybie multiplayer.

Patch pojawi się 29 marca, zaś 31 marca rozpocznie się powiązana z nim Seria 6. - kolejne wydarzenie z atrakcjami.

Wśród najważniejszych nowości jest kolejny wątek w kampanii fabularnej. W sześciu rozdziałach gracze połączą siły z Drift Clubem - znanymi z poprzedniej części serii miłośnikami driftowania. Za ukończenie zadań użytkownicy otrzymają auto Ford Mustang Mach-E 1440.

W planach też zmiany w sieciowym module Forza Open. Przede wszystkim pojawi się osobny system progresji z gromadzonymi za wyścigi punktami doświadczenia - awansując na kolejne poziomy uczestnicy zabawy zdobędą specjalne odznaki. Do tego opcja rozgrywania zawodów o spersonalizowanych ustawieniach.

Poza tym edytor tras o nazwie EventLabs dostanie szereg dodatkowych elementów otoczenia do umieszczenia na torze. Do tego niedostępne wcześniej nagrody i samochody do zdobycia. Te ostatnie dzielą się na darmowe i płatne - poniżej pełna lista.

Darmowe wozy w ramach Serii 6.:

  • 2012 Ascari KZ1R - dostępne w dniach 31 marca-6 kwietnia
  • 2021 McLaren 765LT Coupe - dostępne w dniach 7-13 kwietnia
  • 2018 ATS GT - dostępne w dniach 14-20 kwietnia
  • 2014 McLaren 650S Spider - dostępne w dniach 21-27 kwietnia

Płatne auta w ramach serii 6., dostępne też dla posiadaczy przepustki samochodowej:

  • 1966 Oldsmobile Toronado - od 31 marca
  • 2021 McLaren 620R - od 7 kwietnia
  • 2021 MINI John Cooper Works GP - od 14 kwietnia
  • 2019 Porsche 911 Speedster - od 21 kwietnia
Jedno z nowych aut - 2012 Ascari KZ1R

Aktualizacja usunie też różnorodne błędy zgłaszane przez użytkowników - pełną listę zmian znaleźć można na stronach serii. To nie wszystko, bo potwierdzono już, że kolejna, siódma, seria skupi się na obchodach Cinco De Mayo, czyli meksykańsko-amerykańskiego święta.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze