Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara - powrócą kolejne klasyki Capcomu

Kolekcja dwóch starszych tytułów D&D.

Podczas wczorajszej prezentacji na targach PAX East, Capcom ogłosił, że wyda odświeżone wersje przebojów sprzed lat. Pisaliśmy już o Duck Tales, wydawca opublikował także pierwsze screeny i trailer Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara.

Kolekcja zawiera dwa tytuły ze świata Dungeons & Dragons - Tower of Doom z 1993 roku i wydane trzy lata później Shadow Over Mystara. W obu przypadkach mamy do czynienia z tytułami zręcznościowymi dla czterech graczy. Bohaterowie przesuwają się w prawą stronę ekranu, rozprawiając się po drodze z hordami przeciwników.

Pierwotnie produkcje ukazały się na automatach. Późniejsza konwersja na konsolę Sega Saturn ograniczyła liczbę zawodników do dwóch. Oczywiście, w nowej wersji nie uświadczymy podobnych limitów.

Capcom przygotowuje dodatkowe funkcje: system wyzwań, statystyki online czy możliwość gry w kooperacji przez Internet, z wykorzystaniem GGPO. Rozbudowane opcje pozwolą dostosować rozgrywkę do własnych upodobań: gracze będą mogli zdecydować, że zamiast punktów życia po zranieniu stracimy na przykład zebrane złoto.

Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara ukaże się na PC, oraz w usługach sieciowych konsol PS3, X360 i Wii U. W tym ostatnim przypadku możemy spodziewać się także wsparcia dla funkcji kontrolera z dotykowym wyświetlaczem. Premiera w czerwcu. Cenę ustalono na 15 dolarów (ok. 50 zł).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze