Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - wraki, ruiny, artefakty na mapie: jak odkrywać

Jak zbierać i aktywować skarby znalezione na mapie.

W trakcie odkrywania mapy gry w Dune: Spice Wars przez twoje ornitoptery, natrafisz na rozmaite obiekty pozostawione na mapie - ruiny, wraki pojazdów czy składy zapasów. Z tej strony dowiesz się co robić, by je zebrać.

Prócz wiosek, na mapie znajdziesz obiekty oznaczone rozmaitymi ikonkami (1). Oznaczają one miejsca ukrycia dodatkowych surowców czy jednostek.

Gdy klikniesz na wspomnianą ikonkę, przy dolnej krawędzi ekranu pojawią się dodatkowe informacje. Możesz wykorzystać agenta (2), by zbadał ślady, dzięki czemu zyskasz, na przykład, większą wykrywalność wiosek Sicz.

Alternatywnie, możesz tam wysłać jednostkę (3) - wojskową bądź ornitoptera, w zależności od danego obiektu. W tym wypadku zdobędziesz kolejnego zwiadowcę (jeśli miejsce zbada jednostka wojskowa) lub surowce - władzę, pleton czy przyprawę (lub kilka z nich jednocześnie).

Warto regularnie badać te miejsca, gdyż znacząco przyspieszą one rozwój twojego imperium. Co więcej, odkrycie całej mapy i jednorazowe oczyszczenie jej z obiektów to nie koniec - kolejne ruiny czy wraki będą sukcesywnie pojawiać się w losowych miejscach. Miej to na uwadze i badaj te lokalizacje.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - siła wiatru: jak sprawdzić, na co wpływa

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze