Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - pancerz jednostek: działanie, redukcja obrażeń, przebicie

Co daje pancerz i jak sobie z nim poradzić.

Pancerz to jeden z parametrów, który opisuje jednostki i bazę główną w Dune: Spice Wars. Z niniejszej strony dowiesz się co daje i jak sobie z nim sprawnie poradzić, by szybko eliminować wrogie oddziały.

Każda jednostka - a także baza główna - posiada konkretną wartość pancerza. Możesz ją sprawdzić zaznaczając oddział i spoglądając na okno jednostki. Pancerz (1) oznaczony jest ikonką tarczy - a wartość przy niej przedstawia ilość pancerza.

Działanie pancerza jest proste - zmniejsza on o tyle ilość otrzymywanych w atakach obrażeń. Jeśli jednostka posiada 17 Mocy (2), a jej cel 7 pancerza, to każdy atak zada 10 punktów obrażeń, gdyż zostanie odpowiednio zredukowany.

Z pancerzem możesz poradzić sobie za sprawą niektórych jednostek, które mają cechę Drużyna saperów (3). Każdy ich atak ma 30% szansę na przebicie pancerza - wtedy jednostka utraci jeden punkt i zacznie otrzymywać odpowiednio więcej obrażeń od ciosów innych oddziałów. Rozbity pancerz wraca do normy po pewnym czasie, gdy jednostka jest na sprzymierzonym terytorium.

Jest to o tyle ważne, że bazy mają domyślnie aż 20 tych punktów (30 po wybudowaniu Wzmocnionych fortyfikacji). Oznacza to, że większość oddziałów nie będzie w stanie w ogóle uszczuplić ich paska zdrowia, zanim nie rozprawisz się z pancerzem tego budynku.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - rzadkie pierwiastki: lokalizacja, zakład przetwórczy

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze