Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - dostępne frakcje: premie i cechy wyróżniające

Ugrupowania, którymi możesz grać, różnice między frakcjami.

Jak przystało na grę strategiczną, Dune: Spice Wars oddaje do twojej dyspozycji kilka frakcji, którymi możesz sterować, by zwyciężyć w potyczkach. Z tej strony dowiesz się jakie strony konfliktu są dostępne i czym się różnią.

Frakcję wybierzesz na początku rozgrywki. Masz tutaj dostęp do czterech stron:

  • Ród Atrydów (1) - najbardziej zbalansowana strona konfliktu, świetnie sprawdzają się gdy chcesz osiągnąć zwycięstwo polityczne;
  • Ród Harkonnenów (2) - strona nastawiona na brutalną rozgrywkę i dominację militarną;
  • Przemytnicy (3) - frakcja, która świetnie radzi sobie w handlu z innymi frakcjami czy na czarny rynku, choć ma ograniczone możliwości w Landsraadzie;
  • Fremeni (4) - jednostki Fremenów mają zmniejszone zużycie zaopatrzenia, łatwiej jest więc przemieszczać je przez niegościnne pustynie, mają też ułatwione relacje z wioskami Sicz.

Każda frakcja posiada swoje premie (5) - te sprawdzisz najeżdżając myszką na dowolną z nich. Nie oznacza to, że, na przykład, nie możesz zdominować wrogów militarnie za pomocą Atrydów bądź politycznie z wykorzystaniem Przemytników - ale niektóre profity pozwalają na uzyskanie lepszych efektów podążając konkretną ścieżką.

Pamiętaj, że frakcji nie możesz zmienić już po rozpoczęciu rozgrywki - zastanów się więc dwa razy, zanim podejmiesz ten wybór.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - hegemonia: zwiększanie, do czego służy

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze