Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

DualSense nie działa z PS4, ale działa z PS3?

Wynika z testów.

Kontroler PlayStation 5, DualSense, nie współpracuje natywnie z PS4, ale łatwo łączy się z PS3 - wynika z testu przeprowadzonego przez nabywcę pada.

W materiale autorstwa Midnight Man widzimy, jak PS4 nie rozpoznaje DualSense po podłączeniu urządzenia przez kabel USB. Co prawda nowy pad łączy się z PlayStation 4 bezprzewodowo, ale konsola nie pozwala na uzyskanie kontroli.

Jednak po podłączeniu DualSense do PS3 przewodowo, kontroler zostaje rozpoznany, a użytkownik może poruszać się po menu.

Użytkownicy forum ResetEra informują, że istnieje sposób na używanie DualSense na PS4. Należy podłączyć urządzenie do PC przez USB, a następnie skorzystać z funkcji Remote Play, czyli rozgrywki zdalnej.

Przypomnijmy, że gry na PS5 wymagają DualSense do działania. DualShock 4 będzie współpracował z PS5, ale tylko w grach uruchomionych w ramach wstecznej kompatybilności - a więc tytułach z poprzedniej generacji.

Redakcja Eurogamer.pl testuje już PlayStation 5, oczywiście wraz z nowym kontrolerem. Możecie już poznać nasze wrażenia z użytkowania DualSense.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze