Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Drugie rozszerzenie do Battlefield 4 zaoferuje mapy z Battlefield 3

Plus: Analityk przewiduje, że najnowsza odsłona serii sprzeda się w 14 milionach egzemplarzy.

Dodatek Second Assault do Battlefield 4, który na początku trafi tylko na Xbox One, wprowadzi do gry cztery mapy znane z poprzedniej części serii - czytamy na oficjalnej stronie produkcji.

Mają to być najpopularniejsze lokacje z Battlefield 3. Jeden z twórców zasugerował w wypowiedzi w serwisie Reddit, że wśród zestawu dostosowanych do możliwości silnika Frostbite 3 wersji map znajdą się Operacja Metro i Granica Kaspijska.

Nie wiadomo w jakim stopniu zmienione zostaną mapy z Battlefield 3

Warto zaznaczyć, że będzie to drugie rozszerzenie DLC. Pierwsze, Chińska Nawałnica, zapewni dostęp do zupełnie nowych map - jest bonusem do zamówień przedpremierowych. Obydwa dodatki ukażą się po premierze Battlefield 4.

Z innych informacji dotyczących produkcji studia DICE - analityk firmy Sterne Agee, Arvind Bhatia, przewiduje, że w początkowym okresie sprzedaży gracze zakupią 14 milionów egzemplarzy, informuje Gamespot.

Bhatia powiedział również, że Battlefield 4 może „z powodzeniem istnieć” obok Call of Duty: Ghosts, pomimo faktu, że premiery obydwu tytułów dzieli tylko tydzień.

Dodał, że 30 procent sprzedanych kopii w przypadku strzelaniny studia DICE będzie egzemplarzami na PC, a w przypadku nowego Call of Duty, będzie to wyłącznie 10 procent.

- Seria Battlefield jest bardzo dobrze kojarzona przez graczy pecetowych, podczas gdy Call of Duty ma się zdecydowanie lepiej na konsolach - zaznaczył analityk.

Battlefield 4 zadebiutuje 29 października, a Call of Duty: Ghosts - 5 listopada. Obydwie produkcje trafią na PS3, PS4, Xboksa 360, Xbox One i PC.

O autorze
Komentarze