Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dreams może trafić na PC - wraz z grami stworzonymi w kreatorze

Twórcy planują 20-letni rozwój projektu.

Media Molecule chce udostępnić Dreams na PC, a także pozwolić użytkownikom eksportować gry stworzone w kreatorze nie tylko na PlayStation 4 - powiedział współzałożyciel studia, Kareem Ettouney.

- Odpowiedź brzmi „tak” - odparł deweloper, zapytany przez GamesIndustry o możliwość debiutu produkcji na komputerach. - Dreams musi jednak najpierw dotrzeć do wielu osób. Naszym celem jest, by Dreams trwało przez 20 lat, abyśmy dodawali nowe funkcje, rozszerzali doświadczenie i ulepszali je.

Dreams daje użytkownikom pełną kontrolę nad projektem - baśniowy klimat nie jest wymogiem

Wspomniane rozbudowanie gry wiązałoby się według Ettouney'a ze stworzeniem wersji Pro. Decyzja o wydaniu takiej edycji „zależy od wielu czynników”.

Współzałożyciel Media Molecule twierdzi też, że w planach studia jest możliwość eksportowania projektów z Dreams jako osobnych gier - również nie tylko na PS4, a między innymi PC. W tym celu zespół musi znaleźć sposób, który pozwoli użytkownikom na łatwe ubieganie się o licencję komercyjną.

Aktualnie Dreams jest tytułem na wyłączność PS4 i wciąż znajduje się w programie wczesnego dostępu. To głównie rozbudowany kreator gier, ale tytuł zaoferuje też własną przygodę - na wzór LittleBigPlanet.

Źródło: GamesIndustry

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze