Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dreamfall Chapters - pierwsze szczegóły

„Jesteśmy to winni naszym fanom.”

Trzy postacie, których historie będą wzajemnie się przeplatać, zobaczymy w Dreamfall Chapters - ogłosił Ragnar Tornquist, założyciel Red Thread Studios.

Nowe studio przejęło prawa do produkcji kolejnej części przygodówki w listopadzie tego roku. Twórcy poprzednich odsłon, firma Funcom, zajmuje się innymi projektami, m.in. MMO The Secret World.

W Dreamfall Chapters zobaczymy kilka postaci, znanych już z The Longest Journey i Dreamfall. Powraca Zoë, główna bohaterka poprzedniej gry. Jak mówi Tornquist w wywiadzie dla serwisu Polygon, to już nie jest ta sama dziewczyna, którą znaliśmy wcześniej. - Podobnie jak wszyscy nasi bohaterowie, jest dojrzalsza i bardziej doświadczona. Dorastanie nie jest łatwe, o czym Zoë przekonała się na własnej skórze - wyjaśnia. Twórcom udało się także zaangażować „niemal wszystkich” aktorów, którzy wcielili się w znane postacie.

Dreamfall: The Longest Journey

Właśnie upływ czasu i dojrzewanie będzie motywem przewodnim produkcji studia Red Thread. - Jestem zafascynowany ciągłym biegiem czasu. Jego wpływem na ludzi, na to, jak się zmieniają, czy pozostają tacy sami. Chcemy poruszyć te problemy w grze.

Producent wyjaśnia także zmiany w mechanice rozgrywki. Zrezygnowano z walki, która zdaniem twórcy była „okropna”. - To był całkowity niewypał. Ogólnie rzecz biorąc, nie byłem zadowolony ze sterowania w poprzednich odsłonach i staramy się naprawić ten aspekt - tłumaczy. Tornquist poinformował także, że zrezygnowano z planów wydania Dreamfall Chapters w postaci epizodów. Gra będzie podzielona na trzy „księgi”, ale zostanie wydana w całości.

Jak zaznacza producent, nowy tytuł nie będzie ostatnim w serii. - Stworzone uniwersum pomieści jeszcze niejedną historię - mówi i dodaje, że Dreamfall Chapters odpowie na wszystkie pytania graczy. - Tworzony tytuł zakończy historię z Dreamfall. Jesteśmy to winni naszym fanom - dodał.

Seria Dreamfall składa się z trzech części. Pierwsza odsłona, Najdłuższa Podróż (The Longest Journey), została wydana w 1999 roku. Kolejna gra, Dreamfall: The Longest Journey, ukazała się 7 lat później. Obecnie Red Thread Studios pracuje właśnie nad Dreamfall Chapters, którego premierę wstępnie zaplanowano na przyszły rok.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze