Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dragon Ball Z: Kakarot - gameplay. RPG z półotwartym światem i zadaniami pobocznymi

Historia Goku.

W trakcie prowadzonej przez serwis IGN transmisji z tegorocznych E3 zaprezentowano gameplay z Dragon Ball Z: Kakarot - powstającej gry RPG, opartej na popularnej w Polsce mandze oraz serialu anime.

Produkcja odtworzy wydarzenia z oryginału, opowiadając historię tytułowego bohatera, który szerzej znany jest jako Goku. W ujawnionym na targach fragmencie rozgrywki musi uratować syna porwanego przez przybyłego z kosmosu Raditza.

Gra zaoferuje półotwarty świat: wraz z postępami w fabule, odblokujemy kolejne bardzo duże lokacje. W planach jest siedem rozległych plansz, a każdą swobodnie zwiedzimy - do przemieszczania się posłuży podniebna chmurka lub technika lotu.

Poszczególne obszary twórcy wypełnią zróżnicowanymi aktywnościami i postaciami zlecającymi zadania poboczne. W filmie Goku spotkał androida nr Osiem, który poprosił o zlikwidowanie pobliskiego robota.

Zobacz: Dragon Ball Z Kakarot - Poradnik, Solucja

Ponadto na mapach twórcy poukrywają liczne skarby do odnalezienia. Do tego minigra polegająca na łowieniu ryb oraz możliwość założenia obozu, w którym główny bohater odpocznie lub ugotuje i zje upolowaną wcześniej zwierzynę, co podniesie statystyki.

W grze nie zabraknie Vegety

Wykonywanie zadań pozwoli zdobywać kolejne poziomy doświadczenia, wzmacniające Goku. Wraz z rozwojem historii wojownik pozna nowe techniki i ciosy, które wykorzysta w starciu z przeciwnikami. W potyczkach pomoże czasem towarzysz - we wspomnianym materiale Piccolo.

Dragon Ball Z: Kakarot zadebiutuje na początku 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły