Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dragon Age: Inkwizycja - pierwsze recenzje

„Przepiękna gra o ogromnej skali.”

Do debiutu Dragon Age: Inkwizycja został jeszcze tydzień, ale część mediów miała już okazję przetestować najnowszą grę RPG od studia BioWare. Efektem są pierwsze recenzje, kończone najczęściej wysokimi ocenami.

„Pomimo niepewnego startu, Inkwizycja zamienia się ostatecznie w godną kontynuację Dragon Age. Gdy gra już się rozkręci, nigdy nie spada poniżej pewnego poziomu. W pewnym stopniu, cichsze momenty pozwalają podkreślić większe zadania i bardziej dramatyczne zwroty fabularne, a wolność wyboru w kwestii kierunku działań tworzy świeże podejście w produkcji RPG z otwartym światem, nadal koncentrującej się na opowiadanej historii” - uważa brytyjski Eurogamer.

„Postacie i świat Inkwizycji przypominają heroiczne czyny z oryginalnego Dragon Age, nawet jeśli struktura rozgrywki jest inna. Dragon Age: Inkwizycja to wspaniała gry i długa podróż do magicznego świata” - dodaje Gamespot.

„Dragon Age: Inkwizycja to przypomnienie jakości BioWare. Przepiękna gra o ogromnej skali. Bogata w postacie i historię, tworzy świat fantasy z wiarygodnym społeczeństwem. Można poczuć, że nie tylko eksplorujemy nowy świat, ale pomagamy go kształtować. Inkwizycja wysoko ustala poprzeczkę dla produkcji RPG” - podsumowuje Joystiq.

„Dragon Age: Inkwizycja to jedna z największych produkcji, w jakie grałem i ciągle chcę więcej. Losy świata są w naszych rękach w skali, z jaką wcześniej nie mieliśmy zbyt często do czynienia. Nawet po 80 godzinach nie mogę się doczekać, by powrócić. Lepszej rekomendacji nie mam” - napisał Polygon.

Poniżej zbiór ocen w wybranych serwisach.

Dragon Age: Inkwizycja debiutuje w Polsce już 21 listopada, na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One. Nasza recenzja wkrótce.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze