Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Double Fine zapowiada Spacebase DF-9

Wczesna wersja gry jest już dostępna na Steamie.

Double Fine poinformowało, że część pracowników studia zajmuje się obecnie produkcją strategii Spacebase DF9. Wczesna wersja gry jest już dostępna w dziale Early Access na platformie Steam.

W ubiegłym roku, Double Fine zorganizowało akcję Amnesia Fortnight, w ramach której gracze mogli głosować na prototypy różnych tytułów przygotowanych przez deweloperów. Okazuje się, że największe zainteresowanie wzbudził właśnie projekt Spacebase DF9, dlatego postanowiono stworzyć jego pełną wersję.

W grze zajmiemy się tworzeniem, zarządzaniem i rozbudową stacji kosmicznej. Będziemy musieli dbać o jej mieszkańców, jednocześnie zajmując się zwalczaniem atakujących bazę obcych.

„Zbudujesz dom pośród gwiazd dla zróżnicowanej populacji ludzi i kosmitów zajmujących się własnym życiem. Wydobywaj surowce z asteroidów, odkrywaj wraki porzuconych statków i zmagaj się ze zmartwieniami przyszłości - na przykład meteorami, wybuchową dekompresją i przygniatającą samotnością” - czytamy na stronie produkcji.

Double Fine pracuje też obecnie nad innymi grami, są to: Broken Age, klasyczna gra przygodowa, oraz Massive Chalice, specyficzne połączenie strategii taktycznej z grą RPG.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ukaże się finalna wersja Spacebase DF9.

O autorze

Komentarze