Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doomfist kolejną postacią w sieciowym Overwatch

Dostępny na serwerach testowych.

Blizzard ogłosił, że kolejną postacią, która trafi do sieciowej strzelanki Overwatch, jest Doomfist - wyposażony w cybernetyczne implanty jegomość, pełniący na polu walki rolę ofensywną.

Ujawnionego bohatera można już sprawdzać na publicznych serwerach testowych, dostępnych jednak wyłącznie na PC.

Doomfist dołącza do walki

Z opisu umieszczonego na oficjalnej stronie gry wynika, że Doomfist (w polskiej wersji znany jako Pięść Zagłady) wykazuje się dużą mobilnością i siłą oraz dysponuje szeregiem zdolności. Przykładowo potrafi atakować wrogów na krótki dystans z pomocą umieszczonego w rękawicy działka, którego amunicja regeneruje się automatycznie.

Ponadto uderzeniem pięścią w ziemię może wywołać falę sejsmiczną, przyciągającą pobliskich przeciwników. Gracze kierujący postacią mogą także wyprowadzić cios podbródkowy, który wyrzuci nieprzyjaciela w powietrze.

Do tego przebijający się przez tarcze i odrzucający oponentów rakietowy cios oraz zadający duże obrażenia atak z powietrza zwany meteorem. Jest też umiejętność pasywna, dzięki której po zranieniu wrogów zdolnościami bohater tworzy tymczasowe osłony.

Przygotowano również stosowne tło fabularne. Doomfist tak naprawdę nazywa się Akande Ogundimu, pochodzi z Nigerii i jest jednym z przywódców grupy Szpon. Niedawno wydostał się na wolność z więzienia o zaostrzonym rygorze, gdzie spędził wiele lat.

W przeszłości był utytułowanym mistrzem sztuk walki. Podczas kryzysu omnicznego stracił jednak prawą rękę, co uniemożliwiło uczestnictwo w kolejnych zawodach. Kończynę ostatecznie zastąpił cybernetyczną protezą, a podczas starć korzysta ze specjalnej rękawicy.

Blizzard jednocześnie opublikował materiał, w którym producent sieciowej strzelanki - Jeff Kaplan - szczegółowo opowiada o ujawnionym bohaterze, a także umiejętnościach podopiecznego.

Na serwerach testowych - dostępnych za darmo w aplikacji Battle.net - automatycznie tworzone są kopie naszych kont z aktualnej wersji gry, wraz ze wszystkimi postępami (poziomami, odblokowanymi elementami, statystykami). Aby uzyskać dostęp, należy wcześniej choć raz zainstalować Overwatch i zalogować się do produkcji.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze