Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doom - Sekrety: Wyzwania Runy

Gdzie odnajdziesz runy prowadzące do zadań specjalnych.

Runy to połyskujące zielonymi symbolami kamienie. Jeśli do nich podejdziesz i wykonasz interakcję, uruchomi się specjalna misja polegająca na wykończeniu grupy przeciwników w określonym czasie i w dokładny sposób, na przykład używając tylko jednej broni.

Nagrodą za powodzenie takiego zadania jest różnego typu ulepszacz umiejętności lub działania broni. Takich ulepszeń jest w grze dwanaście, lecz możesz mieć aktywnych tylko trzy na raz i to w dodatku dopiero po ukończeniu konkretnej ilości tych misji. Wyzwania runy znajdziesz od czwartej do dziewiątej misji. Wcześniej i później niż w tym przedziale nie występują.

Misja 4: Obiekt Argentu Początek końca

Próżnia: Po przejściu przez śluzę, niedługo po rozpoczęciu zadania, zeskocz przez połamane barierki kierując się na lewo. Z drugiej platformy wskocz na kamienie podświetlone zielonymi światłami i wspinaj się dalej. Stamtąd przeskocz na wyższą platformę i jeszcze raz na lewo, skąd zauważysz runę.

Zadanie: Zabij 15 przeciwników przed upływem czasu.

Nagroda: Przyciągaj z większą mocą przedmioty upuszczone przez zabitych przeciwników.


Zamęt i zagubienie: Po zniszczeniu trzeciego filtra Argentu znajdziesz się w pomieszczeniu z pracującym, latającym dronem. Za jedną z maszyn pokrytych żółtymi paskami znajdziesz kamień, do którego wespnij się z boku pojazdu.

Zadanie: Zniszcz 30 beczek korzystając z narzuconej broni.

Nagroda: Zwiększenie czasu ogłuszenia przeciwników.

***

Misja 5: Wieża Argentu

Zwiększenie amunicji: Po zdobyciu odrzutowych butów wyjdź z pomieszczenia i skręć w prawo. Trzymając się tej strony natrafisz na większą skrzynię - wskocz na nią, a następnie na półkę po lewej stronie.


Zadanie: Zabij 30 nieprzyjaciół korzystając z narzuconej broni.

Nagroda: Więcej amunicji wypadającej z pokonanych przeciwników.

Siła wyposażenia: Po dotarciu na niemal najwyższy poziom wieży, gdzie dostaniesz się po ruchomych ramionach konstrukcji, wejdź przez drzwi z "szóstką" nad nimi i kieruj się dalej korytarzem. Następnie schodami w górę i na końcu po lewej stronie przez lukę pomiędzy jadącymi wagonami. Wyskoczysz na platformę. Obróć się w lewo i spójrz na drugą platformę.


Zadanie: Zabij 10 wrogów od wybuchu beczek.

Nagroda: Ulepszenie działania granatów.

***

Misja 6: Sanktuarium Kadingir - W płomienie

Savagery: Użyj pierwszego napotkanego teleportu, po czym wyjdź na zewnątrz i skieruj się w lewo. Wskocz na małe kamienne platformy, a następnie na drugą stronę. Obróć się i wskocz na unoszący się kamień i jeszcze raz do góry, tym razem na półkę. Wdrap się jeszcze wyżej i skręć w lewo, gdzie znajdziesz runę.

Zadanie: Zabijając nieprzyjaciół zyskuj ruch na cztery kolejne sekundy. Dotrzyj do ołtarza przed upłynięciem czasu.

Nagroda: Wykonuj szybciej zabójstwa chwały.


Odnajdź i zniszcz: Po otwarciu niebieskich drzwi i wielkich wrót, a następnie pokonaniu fali przeciwników, znajdziesz się na zewnątrz. Do celu misji prowadzą schody, lecz zamiast wspinać się na nie, odbij delikatnie w lewo i wejdź w skalny korytarz, w którym znajdziesz runę.

Zadanie: Za pomocą ciężkiego karabinu osłab przeciwnika, a następnie wykończ go zabójstwem chwały z powietrza. Wykonaj tę czynność trzykrotnie.

Nagroda: Szybsze osłabienie przeciwnika przed zabójstwem chwały.

***

Misja 7: Obiekt Argentu (zniszczony) - Piekło na Marsie

Mobilność lotnicza: Niedługo po rozpoczęciu misji i krótkiej walce, pewne duże drzwi zostaną oznaczone jako twój cel. Znajdując się przed nimi spójrz mocno w lewo i przeskocz na półkę skalną, gdzie odnajdziesz runę.

Zadanie: Zdobądź 15 reliktów przed upływem czasu i dostań się do ołtarza.

Nagroda: Większa kontrola ruchu po wykonaniu podwójnego skoku.


Ofensywa pancerna: Po wyjściu z przestrzeni ładunkowej, gdzie znajdował się dron, skieruj się w lewo i dotrzyj do końca kładki. Przeskocz przez barierki niżej i skieruj się w prawo na koniec kładki.

Zadanie: Zabij ośmiu przeciwników z jednym punktem zdrowia, zbierając przy okazji rozrzucony wokół pancerz.

Nagroda: Po zabójstwie chwały z nieprzyjaciół będzie wypadać pancerz.

***

Misja 8: Kompleks Badań - Lepsze jutro

Krew to moje paliwo: Po użyciu komputera przy dużej szybie i dezaktywowaniu pola siłowego, udaj się przez drzwi i śluzę.

Zadanie: Zabij 15 demonów w wyznaczonym czasie. Możesz ruszać się tylko przez trzy sekundy po zabiciu przeciwnika.

Nagroda: Poruszaj się szybciej przez krótki czas po wykonaniu zabójstwa chwały.


Intymność to podstawa: Po zdobyciu BFG i aktywowaniu windy, przejdź przez drzwi z napisem "Testing Chamber 1" i od razu skręć w lewo. W ścianie znajduje się otwór prowadzący do sekretnego pomieszczenia.

Zadanie: Osłab przy pomocy pistoletu ośmiu przeciwników i wykonaj na nich zabójstwa chwały przed upływem wyznaczonego czasu.

Nagroda: Większa podatność demonów na zabójstwa chwały.

***

Misja 9: Laboratoria Lazarus

Bogaci się bogacą: Na szczycie schodów na końcu korytarza w kształcie podkowy znajduje się właz w podłodze. Wykonaj na nim interakcję, aby znaleźć sekretne przejście. Podążaj nim do końca, gdzie znajdziesz miejsce do wspinaczki, które prowadzi do runy.

Zadanie: Zabij 14 przeciwników przy użyciu tylko i wyłącznie rakietnicy.

Nagroda: Używając standardowych broni nie będziesz tracił amunicji, gdy posiadać będziesz minimum 100 pancerza.


Rzutem na taśmę: Po aktywowaniu komputera w pomieszczeniu pełnym krwi i z hologramem, przejdź przez mniejsze drzwi i trzymaj się prawej strony, aż dotrzesz do niewielkiego pomieszczenia z umazanymi ścianami. Po lewej stronie znajdziesz wejście do szybu wentylacyjnego, którym dotrzesz do runy.

Zadanie: Zabij dziewięciu przeciwników przy użyciu działka Gaussa, posiadając jeden punkt zdrowia.

Nagroda: Ratunek w przypadku małej ilości energii życiowej. Można wykorzystać raz na poziom.


Następnie: Doom - Sekrety: Automapa

Powrót do spisu treści: Doom - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze