Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doom - Sekrety: Drony polowe

Gdzie szukać robotów pozwalających na zmodyfikowanie broni.

Do modyfikacji większości broni nie wystarczą nazbierane punkty ulepszeń. Jeśli chcesz cieszyć się alternatywnym strzałem czy wzmocnieniem działania, precyzyjniejszym celowaniem, najpierw takie ulepszenia musisz odblokować w specjalnym dronie bojowym.

Na niektóre będziesz trafiał naturalnie, podczas wykonywania misji, inne odnajdziesz dopiero zagłębiając się w tajniki poziomów. Poniżej przedstawiamy wskazówki, aby odnajdywanie dronów było znacznie łatwiejsze.

Misja 1: UAC - Jesień średniowiecza

Po otwarciu niebieskich drzwi i pokonaniu pierwszej fali przeciwników, zeskocz na niższy poziom i trzymaj się prawej strony. Na końcu wskocz nieco wyżej, gdzie do jaskini po prawej stronie wleci dron.

Misja 2: Dział zasobów - Poznaj swojego wroga

Bezpośrednio po wejściu do pomieszczenia, w którym odnajdziesz złotą kartę dostępu.

Misja 3: Odlewnia - Katastrofa

Gdy dotrzesz do pierwszej otwartej lokacji, skieruj się w lewą stronę i przeskocz na drugą stronę pomostu. Po lewej natkniesz się na podświetlone na zielono drzwi, w których w komnacie po prawej zauważysz drona.

Misja 4: Obiekt Argentu Początek końca

Po zniszczeniu trzeciego filtra Argentu musisz udać się, będąc na zewnątrz, w ślepy zaułek. Znajdziesz tam drzwi, które są wejściem do pomieszczenia z akwariami. Teraz wystarczy wejść po schodach na najwyższy poziom, gdzie odnajdziesz drona.

Znajdując się na zewnątrz, przy siłowym polu o niebieskim kolorze, musisz zeskoczyć na niższy poziom, bezpośrednio pod wspomnianym polem. Mając niebieską ochronę za swoimi plecami, skieruj się nieco w lewo, zeskocz na półkę skalną, a następnie obróć się w prawo. Właśnie tam znajdziesz większe wejście do pomieszczenia, na końcu którego po lewej stronie jest kolejny korytarz. Znajduje się tam poszukiwane urządzenie.

Misja 5: Wieża Argentu

Po dotarciu do urwanej części mostu, przeskocz na drugą stronę i zacznij wspinać się po kolejnych półkach. Gdy dotrzesz do schodów, pokonaj dokładnie trzy ich części, po czym wskocz na półkę po prawej stronie. Podążaj kolejnymi schodami i krótkim mostkiem, aż dotrzesz do pomieszczenia z czerwonymi transformatorami na końcu. Za nimi znajdziesz drona.

Misja 6: Sanktuarium Kadingir - W płomienie

Znajdując się w największej części zewnętrznej lokacji, w pewnym momencie zauważysz żółty promień skierowany do góry, czyli wyskocznię. Podejdź do niej od takiej strony, aby przed sobą mieć wielką czaszkę umieszczoną na skale w oddali. Przeskakując na drugą stronę i kierując się w stronę znacznika misji, zauważysz czekającego na ciebie drona.

Misja 7: Obiekt Argentu (zniszczony) - Piekło na Marsie

Po przebiciu się przez pierwszą falę wrogów we wnętrzach kompleksu i otwarciu śluzy, znajdziesz się w dwupoziomowym pomieszczeniu. Po lewej stronie znajduje się tam panel. Użyj go, aby wprawić w ruch dźwig przenoszący dużą skrzynię. Za pomocą podwójnego skoku wskocz na nią, po czym obróć się w prawo i w ten sam sposób przeskocz na półkę. Na końcu kładki odnajdziesz drona.

Misja 8: Kompleks Badań - Lepsze jutro

Podczas trwania misji znajdziesz się w takim miejscu, gdzie będziesz musiał uruchomić wielki wiatrak skierowany do góry. Zanim jednak to zrobisz, zeskocz na ochraniającą śmigło kratownicę i wskocz jeszcze niżej przez jedyny otwór. Zeskocz kolejny raz i zwróć uwagę na boczny otwór - odnajdziesz tam drona.

Misja 9: Laboratoria Lazarus

Na zewnętrznym skraju tego poziomu znajduje się dość długi korytarz, podświetlony mrugającymi błękitnymi światłami. Na jego końcu odnajdziesz małe pomieszczenie, w którym znajduje się poszukiwany robot.

Misja 10: Kraina Tytanów

Po wejściu na górny poziom z komnaty ze skrzącymi się na czerwono filarami, trafisz na falę przeciwników. Po ich pokonaniu naciśnij panel z czaszką, po czym uporaj się z jednym silnym przeciwnikiem. Na drugim końcu korytarza, z którego się wyłoni znajduje się tajne przejście za ścianą. Dopiero po zabiciu demona ściana uniesie się do góry, otwierając tym samym dostęp do drona, którego zapewne zauważyłeś już wcześniej, przez kraty.

Misja 11: Nekropolia - Tygiel

Po otwarciu niebieskich drzwi przy pomocy czaszki i kierowaniu się w dół do tunelu, dotrzesz do niewielkiej komnaty z urwanymi schodami. Trzymaj się lewej strony i przeskocz na schody korzystając z podwójnego skoku. Znajdziesz tam drona.

W dwóch ostatnich misjach drony polowe nie występują.


Następnie: Doom - Sekrety: Wyzwania Runy

Powrót do spisu treści: Doom - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze