Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doom - Misja 8: Kompleks Badań - Lepsze jutro

Spotkanie z doktorem Haydenem i zdobycie śmiercionośnego BFG.

Jest to bezpośrednia kontynuacja poprzedniego zadania. Dojedziesz kolejką do obiektu Lazarus, w którym spotkasz się wreszcie z doktorem Samuelem Haydenem. Droga do jego gabinetu jest prosta, choć oczywiście nie pozbawiona demonów. Gdy dotrzesz do pomieszczenia ochrony, aktywuj w nim komputer.

Dostanie się do biura doktora Samuela Haydena

Podążaj dalej, aż dotrzesz do schodów. Wejdź na górę, rozpraw się z niewielką grupą przeciwników, a następnie użyj komputera za ladą. Otworzysz tym samym najbliższe drzwi, za którymi będziesz miał nieco więcej roboty, zwłaszcza po zniszczeniu gniazda juchy. Po wyczyszczeniu obszaru wejdź na jeszcze wyższy poziom, skąd otworzysz drzwi prowadzące do gabinetu doktora.

W gabinecie zwróć uwagę na otoczenie. Obok okien i wzdłuż ścian znajduje się mnóstwo przydatnych przedmiotów.

Po krótkiej pogadance z Haydenem musisz udać się do Działu Badań nad Bronią. Wyjdź z gabinetu i wejdź do windy obok, a następnie aktywuj ją przyciskiem. Przedostaniesz się do ciemnych korytarzy, po czym skorzystasz z mechanizmu śluzy. Po dotarciu do kolejnego pomieszczenia zniszcz gniazdo juchy.

Zdobycie potężnego BFG

Po uporaniu się z zagrożeniem aktywuj komputer w przeszklonym pomieszczeniu. Na zewnątrz czeka cię nieco walki z przeciwnikami przeróżnego typu. Teraz musisz dostać się do włazu nad przepaścią. Po prostu skocz ze skały i w ostatnim momencie, tuż przed zetknięciem z podłożem, podskocz. Skompensuje to całkowicie upadek.

Tuż przed wylądowaniem na otwartym włazie użyj przycisku skoku

Teraz wskakuj po elementach z zielonym podświetleniem coraz wyżej. Panelem włącz wiatrak, a następnie wskocz do wielkiego szybu, po czym dostaniesz się na górne poziomy. Teraz wejdź do pomieszczenia z napisem "BFG LABS". Tak, już tylko kilka kroków dzieli cię od zdobycia najpotężniejszej broni w grze.

W najbliższych pomieszczeniach zlikwiduj wszelkie zagrożenie, a także uzupełnij amunicję, zdrowie i pancerz. Teraz musisz wejść do pokoju kontrolnego. Tam przy komputerach znajdziesz korpus człowieka. Weź go, a następnie udaj się do skanera w centralnej części obiektu. Wydawać by się mogło, że już za chwilę sięgniesz po BFG. System jednak rozpozna w tobie intruza.

Szybko wskocz zatem na klosz osłaniający BFG, po czym przedostań się takim samym sposobem na którąkolwiek zieloną półkę na ścianie. Tam będziesz bezpieczny. Gdy ochrona laserowa będzie zjeżdżała z góry, strzelaj z dowolnej broni do podświetlonych na czerwono zaczepów trzymających platformę.

W przypadku niepowodzenia, platforma będzie poruszać się kilka razy, na pewno zniszczysz wszystkie zaczepy

Po jej zniszczeniu wskocz po BFG. Teraz przejdź do kolejnego pomieszczenia, w którym znajduje się kilkudziesięciu nieprzyjaciół. To doskonała okazja, aby przetestować swoją nową zabawkę. Pamiętaj jednak, że jakkolwiek broń jest efektywna i efektowna zarazem, to amunicji do niej nie znajdziesz zbyt wiele. Dlatego używaj jej z rozwagą.

Aktywuj konsolę sterowniczą i podążaj kolejnymi, silnie strzeżonymi korytarzami. Przejdź przez teleport, po czym trafisz na wielopoziomową arenę z przeciwnikami dużego kalibru. Jeśli chcesz, możesz użyć BFG. Wezwij windę na środku pomieszczenia, po czym po raz kolejny uporaj się ze świeżą porcją demonów. Dopiero wtedy skorzystaj z windy i opuść obiekt.


Następnie: Doom - Misja 9: Laboratoria Lazarus

Powrót do spisu treści: Doom - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze