Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doom - Misja 4: Obiekt Argentu - Początek końca

Jak wyłączyć filtry argentu.

Po załadowaniu się misji podążaj przed siebie, a następnie podwójnymi schodami do góry. Natkniesz się na hologram, a po prawej stronie panel otwierający śluzę. Użyj go. Gdy wydostaniesz się na zewnątrz, zauważysz, że ten obszar jest podzielony jakby na platformy, po których będziesz musiał przeskakiwać.

Przeskakuj pomiędzy platformami, zwracając przy tym uwagę na zielone oznaczenia

Na powyższym obrazku znajdziesz kierunek, od którego powinieneś zacząć swoją podróż po platformach. Potem kierunek jest na szczęście tylko jeden, więc nie powinieneś się zgubić. W skakaniu na kolejne miejsca pomagają oznaczenia zielonych światełek. Właśnie w tych miejscach postać może się bezpiecznie zaczepić.

Zdobycie wyrzutni rakiet

Podążaj cały czas w górę mapy, aż dotrzesz do podświetlonych na zielono drzwi za niewielkimi schodkami. Przejdź przez nie, po czym skręć w lewo. Natkniesz się tam na zwłoki, przy których odnajdziesz kolejną broń, wyrzutnię rakiet. Jest perfekcyjna na wolnych i silnych przeciwników.

Wyłączenie filtrów argentu

Ruszaj dalej. Spotkasz sporą grupę nieprzyjaciół, na których możesz przetestować swoją zabawkę. Po wyczyszczeniu obszaru wdrap się po wygiętym, metalowym ogrodzeniu, które stanowi barierę pomiędzy dwoma częściami planszy. Dochodząc do tego miejsca zauważ, że natkniesz się tam na dwa gniazda juchy. Warto je zniszczyć.

Dostań się do górnej części tego pomieszczenia

Przebijając się dalej, natkniesz się na pomieszczenie widoczne na powyższym obrazku. Wskocz na kładkę, a następnie na kolejne platformy, aby dostać się na górny poziom. Tam wejdź przez najbliższe drzwi, gdzie za pomocą komputera wyłączysz pierwszy filtr argentu. Wyjdź z pomieszczenia i idź w obranym wcześniej kierunku. Zeskocz przez dziurę na niższy poziom, po czym zlikwiduj kilku niezbyt wymagających przeciwników.

Otwórz lekko wykrzywione drzwi za pomocą interakcji, po czym wejdź przez kolejne, po prawej stronie za schodkami. Tam wyłączysz drugi filtr. Przejdź przez drugie drzwi i kieruj się zgodnie z lokacją na poniższym obrazku. Jest to wielkie, podświetlone na niebiesko pomieszczenie, w którym znajduje się także gniazdo juchy.

Będziesz miał tu sporo do roboty

Natkniesz się tutaj na naprawdę dużą ilość demonów, a także nowego o nazwie Niechętny. To bardzo szybko przemieszczający się i unoszący w powietrzu potwór. Dobrą taktyką jest podbieganie do niego jak najbliżej i wykorzystywanie strzelby. Trafienie z rakietnicy jest trudne, ale również możliwe. Warto też skorzystać wtedy z piły mechanicznej.

Wyłączenie procesora i zniszczenie wieży argentu

Po uporaniu się z zagrożeniem idź do pomieszczenia z komputerem, gdzie wyłączysz ostatni filtr argentu. Teraz już wystarczy pójść kolejnym korytarzem do lokacji umieszczonej na poniższym obrazku.

Już za chwilę koniec tego zadania

Po drodze będziesz też mógł zniszczyć kolejne gniazdo juchy i poćwiczyć swoje umiejętności na nowo poznanym przeciwniku, którego opisywaliśmy nieco wyżej. Po zniszczeniu ostatniego elementu wypełnisz swój główny cel - zniszczenie wieży argentu. Udaj się teraz do przedłużenia korytarza, aby zakończyć misję.


Następnie: Doom - Misja 5: Wieża Argentu

Powrót do spisu treści: Doom - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze