Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doom - Misja 12: Centrum przetwarzania VEGI - Jestem VEGA

Jak zdestabilizować systemy VEGI i zbliżyć się do wielkiego finału gry.

Podążaj prawą lub lewą stroną korytarzy, w końcu wyjdziesz i tak dokładnie w tym samym miejscu. Wykonaj podwójne śluzowanie przy pomocy dwóch paneli po prawej stronie. Wyjdziesz na zewnątrz, gdzie zastanie cię mroźna pogoda. Wskutek warunków atmosferycznych żadne z drzwi nie działają, dlatego wskocz na żółto-czarną półkę przy rurach.

Uzyskanie dostępu do głównego terminalu VEGI

Podążaj dalej w dół, aż po prawej stronie zobaczysz zniszczone drzwi podświetlone na zielony kolor. Stopniowo zeskakuj na coraz to niższe poziomy, kompensując w razie potrzeby upadek skokiem w ostatniej chwili. Pokonuj także pojedyncze demony, które na tym etapie nie powinny ci zbyt uprzykrzać życia.

Przejdź przez jedyne możliwe drzwi, a następnie ruszaj dalej i otwórz właz w podłodze. Wskocz do zastanego szybu, a w dużym pomieszczeniu wyłącz dwa przełączniki bezpieczeństwa, po czym aktywuj komputer, obok którego leżą zmasakrowane zwłoki. W międzyczasie oczywiście będziesz musiał odeprzeć ataki demonów.

Pomiędzy wyłączaniem widocznych systemów czeka cię nieco walki

Dostanie się do pomieszczenia chłodniczego

Arena jest jednak dość duża i opisana na kwadracie, co znacznie ułatwia pozostawanie w ciągłym ruchu. Po aktywacji komputera podążaj w kierunku pomieszczenia chłodniczego. Korytarze, po których będziesz się przechadzał, nie są zbyt estetyczne, co zwiastuje sporo strzelania. Stopniowo przebijaj się coraz dalej, aż dotrzesz do kolejnego włazu w podłodze.

Na niższym poziomie natkniesz się na zwłoki, przy których znajdziesz niebieską kartę. Przejdź przez dwoje drzwi tego samego koloru, po czym wskocz przez dziurę w ogromnej turbinie. Wyjdziesz tym samym na zewnątrz. Zachowując szczególną ostrożność zeskocz na niższą półkę i podążaj w lewą stronę, gdzie znajdziesz wejście do budynku.

Do zniszczenia cewki wystarczy pojedynczy strzał z dowolnej broni

Ruszaj naprzód, aż dotrzesz do pomieszczenia z hologramami, a następnie do dużych wrót z napisem Cooling Core. Musisz tu zniszczyć cztery cewki chłodzące, w czym oczywiście będą przeszkadzać ci demony w ogromnej ilości. Arena jest rozległa i wielopoziomowa, co ułatwi ewentualną ewakuację z gorącej strefy. Wszędzie porozrzucane są także przydatne przedmioty.

Po zniszczeniu czterech cewek chłodzących i wybiciu absolutnie wszystkich przeciwników, czas udać się do rdzenia VEGI. Podążaj za czerwonym znacznikiem, aby na końcu wskoczyć przez ogromne wrota z napisem Exit i zielonym podświetleniem. Dostaniesz się tamtędy na zewnątrz, skąd musisz wskoczyć na pociąg znajdujący się niżej.

Dotrzesz tym samym do niewielkiego pomieszczenia, w którym roić się będzie od wrogów. Gdy pojawią się ci najtrudniejsi, sugerujemy użycie BFG. Jest to idealny moment na wykorzystanie tej potężnej broni. Użycie jej znacznie ułatwi ci i tak trudną walkę. Pamiętaj, że dalsza droga odblokuje się dopiero po zabiciu wszystkich demonów, więc w razie potrzeby rozglądaj się też za tymi pałętającymi się pojedynczo.

Następnie udaj się w kierunku olbrzymiej windy, która zawiezie cię kilkadziesiąt metrów w górę. Tam będziesz musiał zamknąć studnię. Aby to zrobić, najpierw zniszcz dwie sztuki procesorów neuronowych znajdujących się po prawej i lewej stronie. Przy każdym z nich musisz po prostu wykonać interakcję. Potem aktywuj komputer po środku, aby misja dobiegła końca.


Następnie: Doom - Misja 13: Argent D'Nur - Studnia

Powrót do spisu treści: Doom - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze