Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doom - Misja 11: Nekropolia - Tygiel

Jak zdobyć Tygiel i pokonać kolejnego bossa.

Po przebiciu się przez Rdzeń Tytanów czas ruszyć do grobowca, gdzie odzyskamy Tygiel potrzebny do ostatecznego uporania się z najazdem demonów. Ruszaj naprzód, a po chwili trzymaj się lewej strony. Znajdziesz tam zielony teleport. W rzeczywistości jest to misja o bardzo prostej konstrukcji poziomów.

Droga do zdobycia Tygla

Większą trudnością będzie natomiast ciągła walka z kolejnymi grupami demonów, naprawdę silnych i wymagających. Po pierwszej bitwie tego typu naciśnij panel z czaszką, po czym dostaniesz się do komnaty z krwią na podłodze. Tam także będziesz walczył z nieprzyjaciółmi z piekieł, a na końcu wciśniesz kolejny panel z czaszką. Zaraz potem zbierzesz żółtą czaszkę potrzebną do otwarcia wrót w jednym z pierwszych pomieszczeń.

Udaj się do następnego zielonego portalu, a po przeniesieniu wskocz na wysoką półkę skalną, skąd dostaniesz się do dość dużej areny. Otwórz żółte drzwi, uruchom zastany tam mechanizm i przenieś się kolejnym portalem. Na sporych rozmiarów arenie zlikwiduj kolejne hordy nieprzyjaciół, aby na końcu odblokować dostęp do czaszki niebieskiej.

Wróć do tego samego pomieszczenia, gdzie aktywowałeś żółtą czaszkę i postąp tak samo w przypadku niebieskiej. Uporaj się jeszcze z kilkoma przeciwnikami, po czym przejdź dalej i wskocz w widoczną na poniższym obrazku dziurę.

Przeskakuj między wystającymi drutami lub kompensuj upadek podskakując w ostatniej chwili

Przeskakuj pomiędzy podwieszonymi platformami z kamienia, używając także mocniejszej strzelby na nadlatujące demony. Podążaj kolejnymi tunelami i przebijaj się przez komnaty, walcząc przy okazji z coraz silniejszymi nieprzyjaciółmi. W końcu trafisz na duże wrota, za którymi czeka cię sporo przedmiotów do uzupełnienia zapasów, a także zielony przycisk. Po jego aktywacji czeka cię walka z kolejnym bossem.

Walka z bossem - Piekielni Strażnicy

Jak sama nazwa już wskazuje, nie będzie to potyczka tylko z jednym demonem. Pierwsza faza dotyczy pojedynku z pierwszym z nich. Co zatem warto wiedzieć o zachowaniach tego silnego przeciwnika? Przede wszystkim aktywowana co jakiś czas zielona tarcza jest nie do przebicia. Atakuj go tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie ma na sobie zielonej powłoki.

Początkowo nie używaj także BFG, przyda się później. Na razie używaj silnych strzelb i działka Gaussa, możesz też wspomóc się granatem z hologramem. Uważaj na moment, w którym wokół przeciwnika rośnie żółta poświata, po chwili wykona w twoim kierunku szybki i niebezpieczny atak.

Piekielny strażnik za zieloną tarczą jest zupełnie niezniszczalny

Piekielny Strażnik również będzie rozsyłał niebezpieczne, ogniste wiązki, nad którymi będziesz musiał przeskakiwać. Po znacznym osłabieniu przeciwnika, gdy jego broń zacznie się świecić, podbiegnij tam i wyrwij mu ją z kończyny. Teraz czeka cię walka z dwoma takimi samymi strażnikami ze wspólnym paskiem życia.

Możesz teraz, a wręcz nawet powinieneś, użyć BFG. Po ostrzeliwaniu przeciwników wszystkim, czym masz, zwracaj uwagę na ich podświetlone części ciała. Podbiegaj wówczas do nich szybko i niszcz ich pancerz za pomocą przycisku finiszera. Uważaj na wiązki ognia, a także szarże przeciwników.

Gdy już uporasz się z dwoma pozostałymi bossami, wykonaj interakcję na przedmiocie znajdującym się na środku areny. Misja dobiegnie końca.


Następnie: Doom - Misja 12: Centrum przetwarzania VEGI - Jestem VEGA

Powrót do spisu treści: Doom - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze