Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doom - Misja 10: Kraina Tytanów

Przejście przez Rdzeń Tytanów.

Trafiłeś do dość interesującej lokacji. Wejdź przez ogromną czaszkę przed sobą i zeskocz do podziemi. Praktycznie od razu trafisz na opór ze strony demonów i to dość silny. Kieruj się kamiennymi schodami do góry. Trafisz do pomieszczenia z dwoma skrzącymi się na czerwono filarami.

Po uporaniu się z zagrożeniem aktywuj posąg z czaszką, aby otworzyć kolejne przejście. Dostaniesz się do niewielkiej areny, w której zakratowany jest zielony portal. Zanim go odblokujesz, musisz oczywiście zabić wszystkie demony w okolicy. Ułatwi ci to nowy granat, który wysysa energię z nieprzyjaciół. Teraz użyj zielonego portalu, aby dostać się do kolejnej komnaty.

Znajduje się tu wiele kamiennych poziomów, na których rozrzucone są amunicja, zdrowie i pancerz. Tym większa zachęta do pozostawania w ciągłym ruchu. Będziesz miał tu do czynienia z przekrojem przez praktycznie wszystkie do tej pory poznane monstra. Po udanej walce przejdź przez zielony teleport, po czym podejdź do świecącego pentagramu na stojaku z kości i wykonaj tam interakcję.

Zdobycie żółtej i niebieskiej czaszki

Teraz czas na walkę w kolejnej arenie. Już na samym wejściu zwróć uwagę na zielony pancerz umiejscowiony naprzeciwko, bardzo wysoko. Po udanej walce to właśnie tam odblokują się kraty z kolejnym przejściem. Do dostania się na wyższy poziom posłuży także żółta, świetlista katapulta w jednym z rogów pomieszczenia.

Podążaj dalej, aż dotrzesz do żółtej czaszki. Weź ją ze sobą, aby móc później otworzyć zablokowane wrota. Ruszaj naprzód, obok poruszającego się głazu, aż dotrzesz do wspomnianych wrót. Zanim jednak je otworzysz, poszukaj w bocznych pomieszczeniach panelu z wciskaną czaszką. Po jego aktywacji uporaj się z przeciwnikami i dopiero wtedy użyj zdobytej żółtej czaszki.

Tam trafisz na kolejny wciskany panel, skąd przejdziesz do jeszcze jednej areny z podobnym rozkładem przeciwników. Po ich likwidacji wciśnij kolejny panel, skrywany do tej pory za opuszczanymi kratami. Znajdziesz się w pomieszczeniu, na końcu którego zbierzesz niebieską czaszkę.

Na końcu tego pomieszczenia znajdziesz niebieską czaszkę

Jak mogłeś się zapewne domyślić, po zabraniu przedmiotu pojawią się demony. Używaj wystrzeliwujących w górę żółtych wiązek, aby dostać się na wyższe poziomy areny. W tym momencie poznasz nowy rodzaj przeciwnika, nazwanego po prostu Duchem. Są to dość duże, silne i szybkie monstra. Trudność w ich pokonaniu polega jednak na tym, że są bardzo słabo widoczne. Na jedną sztukę takiego demona często trzeba zużyć nawet trzy rakiety z wyrzutni.

Po walce odblokuje się zielony teleport, za pośrednictwem którego trafisz do pomieszczenia z niebieskimi drzwiami. Zanim jednak będziesz mógł je otworzyć, uporaj się z wrogami. Niewątpliwie pomoże znajdujący się tutaj artefakt szału, dzięki któremu możesz zabić absolutnie każdego przeciwnika jednym ciosem. Po zabiciu wszystkich otwórz niebieskie drzwi i wskocz do czerwonego teleportu.


Następnie: Doom - Misja 11: Nekropolia - Tygiel

Powrót do spisu treści: Doom - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze