Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doom - Misja 1: UAC - Jesień średniowiecza

Pierwsze zadanie i początek przygody.

Po ukończeniu wprowadzającego przerywnika filmowego, chodząc obok stołu, gdzie byłeś przywiązany, napotkasz pierwszych przeciwników. Podstawowym pistoletem rozpraw się z nimi, najlepiej celując w głowy lub decydując się na walkę wręcz. Podejdź do komputera widocznego na obrazku i wykonaj interakcję.

Po odtworzeniu hologramu wyjdź przez drzwi, które się otworzyły. Wejdziesz do sali z pancerzem. Podejdź do zbroi i nałóż ją na siebie, po czym otrzymasz wstęp do misji i aktualnej sytuacji w bazie. Podążaj jedyną możliwą ścieżką, przez ciasny korytarz, będąc przygotowanym na możliwy atak demonów. Amunicja do podstawowego pistoletu jest, na szczęście, nieskończona, więc ładuj w przeciwników ile się da.

W końcu wejdziesz po schodach na wyższy poziom, aż dotrzesz do zamkniętych drzwi, przy których leżą zwłoki. Zabierz strzelbę bojową, który trzymał człowiek, a następnie wykonaj interakcję na drzwiach, aby odblokować sobie kolejne przejście. Trafisz tym samym na kolejny rodzaj wroga, diablika. Są to szybkie i wdrapujące się z łatwością na elementy demony. Dobrym sposobem na ich likwidację jest strzał ze strzelby z bliskiej odległości.

Pierwsze zetknięcie z gniazdem juchy

W końcu dotrzesz do komnaty, gdzie znajduje się gniazdo juchy. To czerwona, świetlista kula, do której należy podejść i wyrwać z niej biologiczny element. Jeśli jest strzeżony przez przeciwników, najpierw zajmij się ich eksterminacją. Po wyrwaniu rozpocznie się walka z większą ilością przeciwników.

Tak wygląda gniazdo juchy.

Walcząc przy pierwszym gnieździe juchy warto wskakiwać na podwyższone elementy, aby zyskać przewagę na wolniejszymi przeciwnikami, a także w ten sposób natkniesz się na przydatne przedmioty, jak choćby apteczki czy skrzynki z amunicją. Po walce przejdź dużymi drzwiami podświetlonymi na zielono.

Jak wyjść na powierzchnię planety i znaleźć wejście do Cenzasu

Przechadzaj się wprost do kolejnych drzwi, gdzie odtworzony zostanie kolejny hologram. Wejdź do windy, po czym aktywuj ją, przenosząc się na inną kondygnację. W ten sposób osiągniesz kolejny cel, jakim jest znalezienie wyjścia z Kwatery 03. Teraz należy znaleźć wejście do Cenzasu, a w tym celu wydostać się musisz na powierzchnię planety.

Nie obawiaj się wysokości. Twój pancerz jest na tyle mocny, że skompensuje większość upadków. Po prostu zeskocz na dolny poziom i podążaj przed siebie. W końcu dotrzesz do bazy widocznej na poniższym obrazku. Czeka tam cię trochę walki, w trakcie której poznasz kolejny rodzaj wroga. Będzie to opętany żołnierz. Dość powolny, lecz lepiej uzbrojony.

Tutaj poznasz opętanego żołnierza.

Gdzie znaleźć niebieski klucz dostępu

Po udanej walce zmierzaj w kierunku pokazanym na powyższej mapie. W końcu dotrzesz do zamkniętych drzwi, gdzie wymagane jest posiadanie niebieskiej karty dostępu. Znajdziesz ją idąc korytarzem na prawo, znajduje się przy zwłokach człowieka. Gdy ją pobierzesz, cofnij się do drzwi i aktywuj je. Dotrzesz do kolejnej części wąwozów, gdzie natkniesz się na kolejny użyteczny przedmiot - granat odłamkowy.

Przy kompleksie sporych maszyn powybijaj wszystkich przeciwników, po czym stopniowo poruszaj się naprzód. Natkniesz się tu po raz pierwszy na drona wsparcia bojowego, gdzie będziesz mógł ulepszyć swój oręż. Szerzej o tym będziemy pisać w odpowiednim dziale poradnika.

Tymi torami dotrzesz do bazy, ale w przeciwnym kierunku.

Twoim celem jest wejście na wyższy poziom (spójrz na powyższy obrazek), gdzie kontynuować będziesz podróż do wnętrza bazy. Gdy wejdziesz po schodach na wyższy poziom i znajdziesz się w środku, odtworzy się kolejny hologram, dzięki któremu poznasz kolejny kawałek historii. Podejdź do komputera sterującego śluzą i aktywuj opcję opuszczenia obiektu. Misja dobiegnie końca.


Następnie: Doom - Misja 2: Dział zasobów - Poznaj swojego wroga

Powrót do spisu treści: Doom - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze