Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doom Eternal - jest pierwszy gameplay

Plus inne wiadomości z QuakeCon 2018.

Podczas prezentacji otwierającej tegoroczną edycję imprezy QuakeCon, przedstawiciele Bethesdy oraz id Software zaprezentowali pierwsze fragmenty rozgrywki z Doom Eternal.

Jedną z nowych broni będzie laserowa balista. Przygotowano też nowe rodzaje strzelby i wyrzutni rakiet. Bohater wejdzie też w posiadanie działka na ramieniu i miecza-piły. Jest nawet linka z hakiem doczepiona do dubeltówki.

W grze spotkamy dwukrotnie więcej rodzajów wrogów niż w poprzedniej odsłonie. Powrócą różni przeciwnicy, których możemy kojarzyć ze starszych części serii. Materiały pozwalają też przyjrzeć się różnorodnym lokacjom.

Nowość to też inny aspekt trybu online - możliwe będzie wejście do kampanii innego gracza pod postacią demona. Przypomina to inwazje na wzór tych z Dark Souls. Tryb ten będzie opcjonalny.

Ponadto, wszystkie gry Bethesdy są obecnie przecenione na wszystkich platformach. Po niższych cenach można więc nabyć między innymi The Evil Within 2, Prey, Dishonored 2 czy Dooma.

Poinformowano też, że już od dziś Quake Champions dostępne jest za darmo na PC. Twórcy od początku planowali, że gra będzie operowała w modelu Free to Play, ale do tej pory należało wykupić dostęp, by cieszyć się dynamiczną rozgrywką online.

Komentarze