Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Don't Starve Together od 15 grudnia na Steam Early Access

Samodzielny dodatek z trybem sieciowym.

Niezależne studio Klei Entertainment ogłosiło, że Don't Starve Together zadebiutuje 15 stycznia w programie Steam Early Access.

Don't Starve Together to samodzielne rozszerzenie, wprowadzające do produkcji tryb wieloosobowy. Sprzedawane będzie w pakiecie „Frontier Pack”, zawierającym kopię oryginalnej gry i dwa egzemplarze Together.

Zła wiadomość jest taka, że multiplayer nie będzie darmowy dodatkiem, jak planowano jeszcze podczas ogłoszenia w maju. Posiadacze podstawowej wersji zapłacą 5 dolarów (ok. 17 zł), a jeśli nie posiadamy Don't Starve - 20 dol. (ok. 67 zł). Nie znamy jeszcze kwot w euro.

Klei wyjaśnia na oficjalnym blogu, że chciało w ten sposób otworzyć oficjalny kanał sprzedaży, ponieważ gracze i tak handlowali zaproszeniami do testów beta. Dostęp do podstawowej wersji i dodatkowy klucz do Together mają być zachętą do zakupu.

„Rozpoczęliśmy zapisy we wrześniu i przytłoczyło nas zainteresowanie. W kilka dni otrzymaliśmy ponad 80 tysięcy zgłoszeń. Od tego czasu stopniowo wysyłaliśmy zaproszenia” - czytamy w komunikacie.

„Stało się dla nas jasne, że musimy otworzyć kurek, by sprostać zapotrzebowaniu. Gracze zaczęli kupować klucze z innych źródeł, z różnym powodzeniem. Dlatego też oferujemy Frontier Pack: jasny, oficjalny dostęp do gry.”

Don't Starve Together umożliwi grupom śmiałków wspólną walkę z głodem, potworami i szaleństwem, w prywatnych i publicznych rozgrywkach.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze