Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dodatkowe opcje graficzne Wiedźmina 3 w aplikacji fana

Funkcje z plików .ini.

Wiedźmin 3 posiada rozbudowane opcje graficzne w głównym menu, ale wiele z bardziej zaawansowanych funkcji ukrytych jest w plikach konfiguracyjnych gry. Dostęp do nich ułatwia program przygotowany przez jednego z fanów.

Aplikację Hunter's Config pobrać można z serwisu Nexus Mods, gdzie powstała sekcja dedykowana modyfikacjom do polskiej produkcji.

Po instalacji program automatycznie wykonuje kopię zapasową ustawień i włącza kilka opcji upiększających SweetFX. Najważniejszy jest jednak bezproblemowy dostęp i możliwość modyfikowania wpisów z plików konfiguracyjnych.

Możemy nie tylko włączyć wszystkie funkcje z menu, ale zmienić też parametry wykorzystania pamięci czy zasięg widzenia roślinności, a wszystko okraszono opisami i ilustracjami.

Warto zauważyć, że do instalacji potrzebne są najnowsze biblioteki Java. Twórca - „MelekTaus” - już teraz zapowiada, że w przyszłości będzie swoją aplikację rozbudowywał o kolejne opcje.

Niektóre funkcje - jak wygładzanie krawędzi MSAA - nie zadziałają po włączeniu, ponieważ nie są obecnie wspierane przez silnik gry, pomimo umieszczenia w plikach konfiguracyjnych.

Dzięki, DSOGaming.

Przykładowy ekran

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze