Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dodatek Edgerunners zmierza do Cyberpunka - tego papierowego

Czas zebrać znajomych i zorganizować sesję.

Wydawnictwo R. Talsorian Games zapowiedziało, że „papierowa” gra fabularna Cyberpunk RED otrzyma dodatek inspirowany serialem „Cyberpunk Edgerunners”.

Jak możemy dowiedzieć się ze strony producenta, dodatek Cyberpunk Edgerunners Mission Kit powstał w konsultacji z CD Projekt RED, jednak jest w pełni dostosowany do zasad rozgrywki planszowego oryginału. „Zestaw zawiera spis reguł, informacje o świecie Mrocznej Przyszłości, o Night City, drużynie Edgerunnerów i wiele więcej” - czytamy.

Co ciekawe, chociaż fabuła serialu rozgrywa się w roku 2076, a akcja RED w 2045, to dodatek ma być przyjazny zarówno nowym graczom, jak i weteranom sesji RPG w dystopijnym uniwersum. „Pakiet misji poprowadzi fanów serialu przez proces opowiadania ich własnych historii w Night City. Jednocześnie doświadczeni gracze RED będą mogli po raz pierwszy spróbować wszczepów, broni oraz umiejętności netrunnerskich z ery 2077” - tłumaczy wydawca.

Na ten moment nie ujawniono daty premiery ani ceny zestawu. Dotychczasowe rozszerzenia do gry można kupić w cenach od 6 do 20 dolarów (ok. 30 - 100 zł), zatem zestaw o przygodach Davida Martineza i jego towarzyszy zapewne będzie kosztował podobnie. Sam startowy podręcznik do Cyberpunk RED kosztuje w polskiej dystrybucji ok. 220 zł.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze