Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dobry kwartał fiskalny Electronic Arts

Prognozy pozostają optymistyczne. Do tego opóźnienia premier oraz... Peggle.

Electronic Arts zanotowało dobre wyniki finansowe w pierwszym kwartale tego roku fiskalnego, czyli w okresie od początku kwietnia do końca czerwca.

Amerykańska korporacja informuje o 1,21 mld dol. przychodów, co stanowi wzrost o 29 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku i o 8 proc. w porównaniu z ostatnim kwartałem.

Wzrosły także zyski, aż o 51 proc. w stosunku z I kwartałem fiskalnym poprzedniego roku. W okresie trzech miesięcy zarobiono 335 milionów dolarów.

EA przewiduje, że w obecnym kwartale, czyli do końca września tego roku, wypracuje przychody na poziomie 965 mln. Przewidywania pozostają więc optymistyczne.

Słabiej zapowiada się za to III kwartał. Wydawca nie przedstawił prognoz dla tego okresu, ale wczoraj ogłoszono opóźnienia premier Dragon Age: Inkwizycja oraz Battlefield Hardline. Oba tytuły planowano wydać w październiku, lecz tylko ta pierwsza pozycja zdąży ukazać się w tym roku.

Zaskoczeniem może być wzmianka o innej popularnej serii od Electronic Arts.

„Gorąco oczekiwana, nowa odsłona Peggle od studia PopCap przechodzi przez ostatnią fazę testów w przygotowaniu na premierę” - zauważył Andrew Wilson, dyrektor generalny firmy, podczas konferencji z inwestorami.

Peggle 2 ukazało się w grudniu na Xbox One oraz w maju na X360. Możliwe, że menedżer miał na myśli przygotowanie gry na inne platformy sprzętowe.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze