Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Do sklepów wysłano ponad milion egzemplarzy Final Fantasy 12 na PS4

Sukces remastera.

Część graczy często zastanawia się, dlaczego wydawcy wolą remasterować starszy gry niż tworzyć nowe. Oto argument: do sklepów wysłano ponad milion egzemplarzy Final Fantasy 12 na PS4.

Square Enix pochwaliło się sukcesem w informacji prasowej. Aby osiągnąć - i przekroczyć - milion, dodano pudełka wysłane do sklepów oraz sprzedaż wersji cyfrowych.

Zamek. Trochę płaski, ale ładny.

„Dziękujemy wszystkim fanom, którzy pomogli nam dotrzeć do tego poziomu” - komentuje producent Hiroaki Kato. „Jesteśmy przytłoczeni pozytywnym odbiorem, zarówno ze strony nowych graczy, jak i fanów oryginału”.

Final Fantasy 12: The Zodiac Age - tak brzmi pełny tytuł gry - debiutowało w lipcu tego roku, wyłącznie na PS4 oraz PlayStation 4 Pro.

Warto dodać, że zremasterowano wersję The International, która nigdy nie ukazała się poza Japonią. Oferuje ona zmodyfikowany system walki i przebudowany system klas.

Poza ładniejszą grafiką, twórcy przygotowali też specjalne dodatki - między innymi oddzielny tryb Trial, w którym drużyna bohaterów musi ukończyć aż sto bitewnych scenariuszy.

Jest także Speed Mode, który nie tylko zwiększa szybkość poruszania się postaci, ale nawet ułatwia nieco rozgrywkę, oferując więcej podpowiedzi i wskazówek niż zwyczajny tryb kampanii.

„Final Fantasy 12 praktycznie się nie zestarzało, więc grę ze spokojem można przyrównać do współczesnych produkcji. To nie tylko najlepsza wersja dwunastej części, ale też najlepszy remaster od Square Enix” - napisał Łukasz w naszej recenzji.

„Virtuos poradziło sobie sprawnie z remasterowaniem i choć niektóre zmiany nie przypadną do gustu purystom (jak zmodyfikowane tekstury), to efekt końcowy wygląda dobrze na współczesnych telewizorach” - dorzuciło Digital Foudnry w analizie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze