Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Do sklepów na całym świecie wysłano niemal 10 mln egzemplarzy Xbox One

Pomogła obniżka ceny w USA.

Microsoft ogłosił, że do sklepów na całym świecie wysłano już niemal 10 mln egzemplarzy konsol Xbox One.

„Sprzedaż wyraźnie podskoczyła, odkąd zaczęła obowiązywać nowa cena” - napisał na oficjalnej stronie Yusuf Mehdi, odpowiedzialny za marketing, strategię i sprawy biznesowe związane z Xboksem.

Menedżer miał na myśli czasową obniżkę do 350 dolarów w Stanach Zjednoczonych, wprowadzoną od 2 listopada. Wcześniej cena wersji bez Kinecta wynosiła 400 dol., a bezpośrednio po premierze - 500 dol., z obowiązkowym zestawem czujników.

„Xbox One jest na czele sprzedaży sprzętu nowej generacji w Stanach Zjednoczonych przez ostatnie dwa tygodnie, wchodząc w gorący okres świąteczny” - dodaje Mehdi. „Wkrótce liczba egzemplarzy wysłanych do sklepów przekroczy 10 milionów.”

Menedżer dodał, że sprzedaż potroiła się po wprowadzeniu obniżki, w porównaniu z poprzednim tygodniem. Nie bez znaczenia były zapewne premiery gier na wyłączność: Halo: The Master Chief Collection i Sunset Overdrive.

Microsoft nadal nie podał jednak, ile konsol sprzedano do klientów końcowych na całym świecie. Ostatnie dane Sony dla PlayStation 4 to 13,5 milona.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze