Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Do Battlefield 2042 mogą wrócić klasy postaci

Specjaliści nigdzie się jednak nie wybierają.

Rezygnacja z klas postaci na rzecz tzw. specjalistów w Battlefield 2042 to jedna z najczęściej krytykowanych decyzji twórców. Jest jednak światełko w tunelu - DICE może pracować nad ważnymi zmianami i przywrócić system klas w przyszłej aktualizacji.

Tak wynika z pracy dataminera temporyal, który natknął się na nawiązania do klas, przeczesując pliki gry po niedawnym patchu 4.0. Gra wspomina o „wyborze klas”, a także o „czynieniu postępów” i „poziomach” w ramach klas.

Internauta znalazł też opis jednej z klas najprawdopodobniej planowanych przez twórców - medyka bojowego:

„Medycy bojowi mogą zwiększyć zdolność jednostki do przetrwania dzięki możliwości ożywiania i zwiększania zdrowia drużyny”.

Dla jasności przypomnijmy, że w teorii każdy specjalista w Battlefield 2042 należy do jednej z czterech „klas”, jednak nie ma to większego przełożenia na gameplay. Szansę na zmiany zapowiada chociażby wspomniana wyżej nazwa „medyka bojowego”, której aktualnie nie ma w grze. Postać sanitariuszki Marii Falck należy bowiem do klasy wsparcia.

Maria to aktualnie klasa wsparcia. Na razie

Pliki gry nie ujawniają oczywiście, kiedy możemy spodziewać się zmian - ani czy ostatecznie w ogóle pojawią się w grze. Osoby, które oczekują całkowitego pozbycia się specjalistów, powinny jednak porzucić nadzieję.

Tweet projektanta Battlefield 2042 z początku kwietnia podkreśla, że twórcy planują bowiem jedynie „przeróbkę” specjalistów. Być może zmiany obejmują właśnie objęcie każdej postaci w ramy klasowe.

Deweloper podkreśla, że specjaliści są tak mocno zakorzenieni w strzelance, że ich gruntowna zmiana nie ogranicza się tylko do szybkiego „wklepania” modyfikacji w kodzie.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze