Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dlaczego Kirby jest mniej sympatyczny na okładkach w Europie i USA

Odpowiedź na odwieczną zagadkę.

Reżyser Kirby: Triple Deluxe wyjaśnił zagadkę, która trapiła graczy od pokoleń - dlaczego sympatyczny, różowy stworek jest często przedstawiany na Zachodzie z bardziej agresywnym wyrazem „twarzy”.

Okrągły bohater w rodzimej Japonii prezentuje na okładkach gier zazwyczaj szeroki uśmiech, podczas gdy w przypadku tych samych tytułów w Europie i USA widzimy groźny grymas twarzy i zdeterminowane spojrzenie.

- W studiu HAL [twórcy gier z Kirbym - dop. red.] jesteśmy zaangażowani we wszystkie etapy produkcji na japońskim rynku, w tym w projekt okładki i pudełka - wyjaśnia Shinya Kumazaki w rozmowie z serwisem Gamespot. - Najpotężniejszy jest widok słodkiego Kirbyego, ponieważ przemawia do najszerszej grupy odbiorców.

- Choć zaczyna bardzo miło, to wiemy, że ma także poważniejszą stronę - dodaje deweloper. - Słyszeliśmy, że silny, bardziej wojowniczy Kirby lepiej trafia do graczy w Ameryce Północnej, stąd inny wygląd.

Kirby Air Ride i Kirby's Return w wersjach zachodniej i japońskiej
Kirby gniewa się także na okładce Kirby Mass Attack.

Ale nie wszystkie produkcje korzystają z tego standardu. Niezadowolony Kirby, gotowy do połknięcia całego świata, widoczny jest na wszystkich wydaniach Kirby: Triple Deluxe (po prawej).

Tymczasem Kirby's Epic Yarn postawiło na wesołego i sympatycznego okrąglaczka we wszystkich regionach.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze