Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Divinity: Original Sin 2 - gotowi bohaterowie

Opis postaci przygotowanych przez autorów.

Przed przystąpieniem do rozgrywki należy stworzyć głównego bohatera. Autorzy przygotowali dwa warianty - możesz skorzystać z jednej z dostępnych postaci albo od podstaw wykreować własnego bohatera. Jeśli skorzystasz w pierwszego rozwiązania, to licz się z tym, że postacie te funkcjonują już w świecie gry i nie będziesz mógł dołączyć ich do drużyny.

Przykładowo, jeżeli zdecydujesz się na grę Ifanem ben-Mezdem, to logicznym jest, że postać ta nie będzie już mogła dołączyć do zespołu.

Generator postaci oferuje ogromne możliwości kreowania bohaterów. Dlatego warto poświęcić mu nieco czasu i stworzyć postać, która najlepiej pasuje do naszego stylu gry. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi działami związanymi z tworzeniem postaci, w których wyjaśniono szczegółowo poszczególne elementy kreacji, takie jak umiejętności, talenty czy atrybuty.

Podczas tworzenia bohatera, a następnie drużyny, warto pamiętać, żeby była uniwersalna. Zespół złożony z czterech wojowników będzie zapewne nieźle radził sobie na polu bitwy, ale w ten sposób nie zapewnimy sobie dostępu do potężnych czarów umożliwiających na przykład leczenie członków drużyny czy zwinnych dłoni złodzieja, który potrafi wykryć tajne pomieszczenia czy pułapki.


Poniżej przedstawiamy sylwetki czterech gotowych bohaterów stworzonych przez autorów, z którymi możesz rozpocząć rozgrywkę. Możesz ich wybrać jeśli nie masz pomysłu na tworzenie postaci od podstaw.

Ifan ben-Mezd (1), Lohse (2), Red Prince (3) oraz Sebille (4).

Ifan ben-Mezd

Były krzyżowiec w armii Luciana, który po doświadczeniu rzezi niewinnych osób postanowił zerwać z wojaczką. Stał się wyrzutkiem i najemnikiem do wynajęcia, a jego głównym celem jest zabicie syna Luciana.

Umiejętności specjalne:

 • Encourage - na kilka tur umożliwia podniesienie atrybutów postaci z drużyny, znajdujących się przy bohaterze.
 • Summon Ifan's Soul Wolf - przyzywa wilka Ifana, który posiada zdolności wycia oraz gryzienia przeciwników.

Talenty:

 • Ingenious - +2 wits (bystrość) i +3% do wyprowadzenia krytycznego ciosu.
 • Thrifty - +1 bartering (handel).

Lohse

Dziewczyna łącząca w sobie zdolności związane ze sztuką oraz arkanami magii. Jest to postać przeznaczone przede wszystkim do rozwijania pod kątem dwóch powyższych atrybutów. Dzięki nim Lohse może mocno namieszać na polu walki wśród wrogów.

Umiejętności specjalne:

 • Encourage - na kilka tur umożliwia podniesienie atrybutów osób z drużyny, znajdujących się w pobliżu postaci.
 • Maddening Song - rozpoczęcie śpiewu, który na wybranym obszarze doprowadza postacie do szału. W jego wyniku atakują najbliższe postacie bez względu czy są to ich wrogowie czy sojusznicy.

Talenty:

 • Ingenious - +2 wits (bystrość) i +3% do wyprowadzenia krytycznego ciosu.
 • Thrifty - +1 bartering (handel).

The Red Prince

Niegdyś potężny wojownik-generał, obecnie wygnaniec z królestwa, któremu służył. Powodem było oskarżenie o wchodzenie w konszachty z demonami. Pomimo tego Red Prince nie poddaje się i dąży do odbicia tronu w swojej ojczyźnie. Postać znająca maniery i potrafiąca prowadzić rozmowy oraz posiadająca inklinacje w kierunku szybkiej nauki.

Umiejętności specjalne:

 • Dragon's Blaze - kilkumetrowy podmuch ognia podpalający osoby, które staną mu na drodze.
 • Demonic Stare - pozbądź wybrany cel magicznej ochrony i zamień ją na swoją własną.

Talenty:

 • Sophisticated - +2 intelligence (inteligencja).
 • Spellsong - +1 persuasion (perswazji).

Sebille

Była niewolnica naznaczona na twarzy przez swojego byłego pana. Po ucieczce przyświeca jej jeden cel - zemszczenie się na swoim byłym oprawcy. Obecnie jest elfim wyrzutkiem ze zdolnościami do szybkiej nauki.Umiejętności specjalne:

 • Flesh sacrifice - zyskujesz od razu 1 punkt akcji oraz zwiększasz na kilka tur siłę zadawanych obrażeń, ale kosztem punktów kondycji (constitution).
 • Break the shackles - usuń z postaci negatywne efekty pokroju slowed (spowolnienia), crippled (okaleczenia), muted (wyciszenia), atrophy (atrofii), diseased (choroby) czy schakles of pain (kajdanów bólu).

Talenty:

 • Elegant - +2 finesse (finezja).
 • Corpse eater - możesz jeść ciała, aby poznać wspomnienia ich właścicieli.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze